Saaremaa ja Tartu pakkusid viiegeimilise etenduse ja seeria on viigis ({{commentsTotal}})

{{1525459200000 | amCalendar}}

Tartus A. Le Coqi spordihoones peeti täna õhtul Eesti meistrivõistluste finaalseeria teine kohtumine, kus on vastamisi Bigbank Tartu ja Saaremaa VK.

Kui ootamatult ühepoolseks kujunenud avakohtumisest väljus 3:0 võiduga Bigbanki meeskond, siis sel hooajal juba kaks karikat (Credit24 Meistriliiga ja Eesti karikavõistlused) võitnud Saaremaa näitas, et nii ühepoolseks see seeria ei kujune, võttes täna 3:2 (25:23, 19:25, 14:25, 25:21, 15:8) võidu ja viigistades seeria 1:1, vahendab Volley.ee.

Võitjate edukaim oli Tomaš Halanda 16 punktiga (+8), Siim Põlluäär lisas 13 punkti (+6). Saaremaa meeskonna vastuvõtuprotsendiks kujunes 60,2, rünnakuid realiseeriti 42,5-protsendiliselt. Sulustamisega teeniti 9 punkti, servil löödii 7 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Bigbanki resultatiivseim oli 18 punktiga (+4) Curtis Stockton, 17 silma (+8) jäi Stefan Kaibaldi arvele. Blokist saadi 12 punkti ja serviga 6 (vigu tehti pallingul 19).

Tartus peetud kohtumist alustas paremini Saaremaa meeskond, kes haaras kohe mängu alguses eduseisu ning suurendas seda teiseks tehniliseks vaheajaks 16:12-le. Bigbank ei suutnud seda vahet enam tagasi mängida ning Saaremaa võitis avavaatuse 25:23. Teist geimi alustas paremini kodumeeskond, kes haaras kohe kindlalt ohjad ning juhtis geimi keskel juba viie punktiga (18:13). Geim kuulus Tartule 25:19.

Kolmas geim küll algas paremini Saaremaa jaoks, kes läks 5:2 ette, ent möödus kokkuvõttes samuti Bigbank Tartu kontrolli all. Võimsalt rünnanud Tartu pääses teiseks tehniliseks vaheajaks ette 16:10 ja võitis geimi 25:14. Kolmandas geimis vigastas hüppeliigest ja pidi mängu pooleli jätma Rauno Tamme.

Neljandat geimi dikteeris alguses Saaremaa, kes juhtis pidevalt. Tartu jõudis esmakordselt pärast geimi algust viigini seisul 15:15. Ent Tomaš Halanda viis kohe Saaremaa taas ette 16:15. Punkt-punkti heitluses mindi geimi lõpuni. Brook Sedore´i rünnak lõpetas pika pallivahetuse ja viis Bigbanki ette 19:18. Ent mõni minut hiljem juhtis Siim Põlluääre rünnakust juba Saaremaa 20:19. Sedore´i tehniline praak andis Saaremaale 22:20 eduseisu ning Andrei Ojamets võttis seepeale mõtlemisaja. Lõpus olid kindlamad Saaremaa mehed ja Helar Jalg lõpetas rünnaku Saaremaale 25:21.

Viies geim algas tasavägiselt, Matej Hukeli servivea järel oli tablool 5:5 viik, mõlemad meeskonnad patustasid palju serviga. Põlluääre rünnak viis külalised 7:5 juhtima ja Stefan Kaibaldi rünnak võeti blokiga kinni ja poolte vahetuseks juhtis 8:5 Saaremaa. Heas hoos oleva Põlluääre järjekordse rünnaku järel olid tablool Saaremaa edunumbrid 11:6. Saaremaa suutis edu hoida ja võitis geimi 15:8 ning mängu 3:2. Finaalseeria on seega 1:1 viigis.

Seeria järgmine mäng peetakse pühapäeval kell 16.30 Tartus.

"Kahjuks võitleme iseendaga palju rohkem kui Tartuga. Meil on kuidagi vaja saada enda mäng toimima," lausus Saaremaa mängija Mihkel Tanila ERR-ile. "Esimese geimi suutsime mängida ja siis vajusime jälle ära."

"Arutasime poistega naljatades, et kui järgmine kord võtame kaks geimi, siis Saaremaal saame äkki juba kolm kätte. Aga õnneks nii ei läinud. Arvan ka, et siin läheb veel tuliseks andmiseks.

Tanila sõnul on nüüd finaalitunne olemas. "Vaadates, kuidas rahvas käima läks ja mehed mängu ajal käima läksid. Lõpuks on see sama tunne tagasi, mis meil on olnud varasemates finaalides."

"Sport ongi selline," tõdes Tartu libero Rait Rikberg. "Kui ise ei võta, siis keegi niisama ka ei anna. Peame Tamme vigastust suutsid kuidagi teised mehed Saaremaal end mobiliseerida. Oleks pidanud minema lihtsamaks, aga tegelikult läks hoopis raskemaks."

"Praegu on väga raske öelda, mis juhtus. Kindlasti ei ole seal üht elementi. Teeme omad järeldused ja ega me ei eeldanudki, et kõik finaalimängud tulevad nii, et me oleme neist kindlasti üle. Nüüd läks finaal lahti ja loodame samasugust vihast andmist edasi."