Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht: parim viis taastumiseks on võita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Robert Täht külastas "Aktuaalse kaamera" spordisaadet, kus tehti juttu käimasolevast Eesti meistrivõistluste finaalseeriast, klubide treeneritest ja Tähe uuest koduklubis Türgis.

Kuidas kommenteerib Täht tänavust Eesti meistrivõistluste finaalseeriat? "Esiteks ma tahaks öelda, et finaalseeria on olnud äge. Algas kohe pauguga – Tartu, kes oli eeldatav nõrgem meeskond, võitis avamängu 3:0 ja sai sellega koduväljaku eelise, aga nüüd, viimase kahe mänguga on Saaremaa selle koduväljaku eelise tagasi võtnud. Mis neid mänge iseloomustab, on ehk rünnakuvigade arv. Mäng on olnud närviline ja seda on näidanud ka numbrid. Täna tegi Tartu nelja geimiga 30 serviviga."

Finaalseeria mängugraafik on väga tihe – kuidas mängijad taasutavad? "Kõige lihtsam võti taastumiseks on mäng võita. Kui sa võidad, on sul emotsioonid hoopis teised ja su keha taastub kohe paremini. Kindlasti on taastumine keeruline ja kui sa mängijana võtad juba omaks, et sa oled väsinud, siis on juba väga raske – sõltumata abivahenditest."

Kuidas iseloomustab Täht finaalis pallivate meeskondade treenereid, kelle mõlema käe all on Eesti koondise nurgaründaja mänginud? "Urmas Tali on hästi emotsionaalne ja ta annab sellega hästi palju energiat ka võistkonnale edasi. Andrei, sarnaselt Talile, on väga hea inimene ja ta oskab vajutada õigeid nuppe – nagu on ka näha olnud."

Palju välismaal mängivad Eesti võrkpallurid on koju naastes täheldanud, et mäng on aeglasem. Kuidas erineb siinne liiga välismaa omadest? "Mäng on Eesti kindlasti aeglasem, aga see tulenebki tasemest. Eesti liiga on nõrgem kui Poola liiga ja on nõrgem kui näiteks Itaalia liiga, Prantsusmaa liiga. Seal need mehed mängivadki kiiremini ja natuke paremini – nii paraku on.

Miks valis Täht uueks sihtkohaks Türgi? "Tahtsin sinna minna juba eelmine aasta. Olin selle klubi enda jaoks valmis mõelnud, selles suhtes oli lihtne sinna nüüd see aasta alla kirjutada. Peamine põhjus on ka sealne väga hea treener, pluss tegemist on Türgi liiga tippklubiga, mis mängib kulla peale – ma tahan võita."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: