Tallinna Ülikool krooniti naiste korvpalliliiga meistriks ({{commentsTotal}})

Tallinna Ülikool - FCR Media/Rapla KK
Tallinna Ülikool - FCR Media/Rapla KK Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

OlyBet naiste korvpalliliiga meistriteks krooniti tasavägise finaalmängu järel Tallinna Ülikool, kes alistas Tartu Ülikool/Kalevi seisuga 72:69.

Kui esimese veerandaja võitis Tallinna Ülikool kindlalt 18:9, siis poolaja lõpuks näitas tabloo 33:33 viiki. Kolmandal veerandil rebis Tallinna Ülikool taas ette seisuga 58:52. Tallinlased juhtisid Tartu Ülikool/Kalevit kolm ja pool minutit enne mängu lõppu veel kaheksa punktiga, ent vastased ei tahtnud meistritiitlit nii lihtsalt ära kinkida ja tegid otsustava lõpuspurdi. Tartu Ülikool/Kalev jõudiski Tallinna Ülikooli kandadele, ent mänguaeg sai enneläbi ja kuldmedalid teenisid välja TLÜ mängijad.

Võitjate resultatiivseim mängija oli 24 punktiga Birgit Piibur, 16 silma lisas naiskonnale Briyona Canty. Tartu Ülikool/Kalevi eest viskas 17 punkti Anna Gret Asi ja 16 silma Eleriin Vaino.

Pronksmedalid sai kaela G4S Noorteliiga, kes oli kolmanda koha matšis üle Rapla Payless naiskonnast 68:58.