Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

24 tunni jooksule vabu kohti enam pole

Eesti esimesele 24 tunni jooksule täitusid kohad kaheksa kuud enne võistluse toimumist. Kolmanda Ida-Virumaa staadionimaratoni raames toimuvatest kolmest maratonijooksust üks samuti komplekteeritud. 

Tuleva aasta 21.-22. juulil Iisakus toimuva staadionimaratoni raames toimuva 24 tunni jooksule pani end kirja 15 meest ja 5 naist. Lisaks eestlastele on kirjas ka üks soomlane – Miika Bäckström. „Jooksjate ettepanekul staadionimaratoni kavva võetud ööpäevase ultrajooksu sujuvamaks kulgemiseks seadsime piiriks 20 osalejat. Kuna tundub, et huvilisi on rohkemgi ja kõik ei riski tulla suvekuumuses jooksma, siis tõenäoliselt teeme järgmise aasta sügisel teisegi samalaadse võistluse, siis küll arvatavasti pisut pikemal ringil,“ sõnas staadionimaratoni eestvedaja, Ida-Virumaa spordiliidu peasekretär Rene Kundla.

Staadionimaratoni raames on teist aastat järgest kavas kolm maratoni: õhtul, öösel ja hommikul. Neist populaarseimaks on osutunud öömaraton, mille 40 saada olevat kohta täitusid kolme registreerimiskuuga ja juba on ennast kirja pandud ka reservkohtadele, mis lähevad käiku siis, kui keegi põhinimekirjas olevatest jooksjatest loobub.

Üle poolte kohtadest on broneeritud ka ülejäänud kahel maratonil. Kahepäevase võistluse sisse juhataval õhtumaratonile on end kirja pannud 22 inimest ja teise päeva hommikul toimuvale maratonile on registreerunud 26 jooksusõpra. Lisaks mainitud jooksudele on staadionimaratoni programmis kavas ka veerandmaraton (mille raames saab kirja ka 10 000 m tulemuse) ning laste- ja noortejooksud.

Maratonidele registreerimise esimene voor lõpeb 31. detsembril. Lisainfot saab jooksu kodulehelt aadressil www.sportiv.ee/staadionimaraton/.

Korraldajate jaoks on üllatusena selgunud, et staadionimaraton võib olla maailmas ainulaadne ettevõtmine. „Kui esimest, 2014. aasta jooksu korraldades tuli üllatusena, et Eestis pole staadionil maratoni joostud, siis nüüdseks pole saanud selgemaks, kas üldse kuskil maailmas midagi samalaadset korraldatakse. On küll ultrajooksude raames võetud maratonidistantsi aegu, kuid internetiavarustest pole saanud vastust sellele, kas kuskil veel eraldiseisvalt staadionil maratoni joosta saab. On ka jookse, millel nimeks staadionimaraton, aga mis saavad staadionil vaid alguse ja lõpu. Praegu oleme saatnud vastavasisulise küsimuse kergejõustikuliitudele, seni pole keegi kinnitanud, et nende riigis midagi sellist korraldatakse. Uurime seda nii korraldajate poolt, kui ka oma abikäe on ulatanud vabatahtlikud ja loodame lähiajal pildi selgemaks saada,“ sõnas Kundla.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: