II liiga pronksi võitnud Reinar Hallik: nüüd on aeg NBA drafti proovida ({{commentsTotal}})

RHKK võistkond
RHKK võistkond Autor/allikas: Siim Semiskar

Saku II liiga võitjaks krooniti Rakvere Tarvas, kes alistas finaalmängus Tallinna Kalev/TLÜ II meeskonna numbritega 65:92. Pronksimängus alistas Reinar Halliku KK/Jõhvi SK tulemusega 82:65 BC Viljandi/telliauto.ee.

Võitluslikult alanud finaalkohtumise esimese veerandi võitis Tarvas 28:18. Aivo Erkmaa hoolealused tegid teise veerandi alustuseks aga 10:0 spurdi ning tablool olid viiginumbrid 28:28. Neljandiku teine pool kuulus taas selgelt läänevirulastele ning poolajale siirduti Rakvere 44:32 juhtimisel.

Pärast poolajapausi said viskekäe soojaks vanameistrid Mihkel Kurg ja Renato Lindmets, kes viisid enne otustavat neljandikku väljakuperemehed ette 73:51. Viimasel veerand Tallinna Kalev/TLÜ mehed enam mängu pööret tuua ei õnnestunud ja 92:65 võiduga kindlustas Saku II liiga kuldmedali Rakvere Tarvas.

Finaalturniiri MVP-ks valitud Mihkel Kurg tõi võitjate parimana 22 punkti. Ander Talu lisas 13 silma, Renato Lindmets lisas 11 punkti ja 13 lauapalli. Kalevlaste resultatiivsem oli täna Mikita Balaban 15 punktiga.

Pronksimängus tõi Artur Saariste RHKK parimana 20 punkti. Meeskonna parimaks valitud Reinar Hallik panustas 15 punkti, 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Viljandi resultatiivsemana viskas Steven Tensing 15 punkti.

Reinar Hallik sõnas mängujärgselt, et vastaste madala mängutempoga mindi liigselt kaasa. "Läksime rumalalt kõndimisega kaasa ja tegime tegelikult kehva mängu. Saime kümne punktiga ette ja suutsime seda vahet hoida, kuid nad olid ohtlikult lähedal. Viljandi polnud tegelikult mänguks valmis ja me oleksime pidanud nad maa alla lööma." Küsimuse peale, mis Hallikul uueks hooajaks plaanis on, vastas mees: "NBA draft on juulis tulemas. Peaks vist sinna minema. Parim mängija siin ikkagi täna ju. See on hea CV-sse panna," lõpetas mees endale omaselt naljatades.