Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga/Valka ühisklubi hakkab osalema kahes rahvusliigas

Valga Maks ja Moorits korvpallimeeskond
Valga Maks ja Moorits korvpallimeeskond Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Hiljutise Eesti Korvpalliliidu ühehäälse otsusega sai selgeks, et Valga/Valka kaksiklinna taotlus mängida paralleelselt nii Alexela KMLis kui Läti LBL-is, on rahuldatud.

Eesti Korvpalliliit on saanud ka Läti alaliidult kinnituse, et Läti võttis Valga/Valka meeskonna vastu. 20. juulil kinnitas Läti Korvpaliliidu peasekretär Edgars Šneps, et ka nende poolt on roheline tuli allolevatel tingimustel antud.

„Seega on otsus vastu võetud. See on hea moodus elavdada veelgi Eesti ja Läti ammuste traditsioonidega korvpallisuhteid. Edu omadele Lätis!,“ sõnas Eesti Korpvallilidu president Jüri Ratas.
 
„Valga/Valka mängib Lätis kaasa kaks ringi põhiturniiril ning neil pole õigust mängida LBL-is playoffi. Playoffi Eestis, kus Valga Maks&Moorits mulluse põhiturniiri kuuendana vandus veerandfinaalseerias 1-3 alla hilisemale pronksile TYCO Raplale, mõistagi võib,“ selgitas EKLi peasekretär Keio Kuhi.
 
Lisaklauslina on ühisavalduses ära toodud, et erandina ei loeta Lätis Valga/Valka meeskonnas eestlasi välismaalasteks. Eestis Alexela Korvpalli Meistriliigas mängiks Valga/Valka meeskond täies mahus neli ringi pluss võimalik playoff.
 
Valga/Valka  klubi juhtimine toimub Eesti poolelt  ja klubi on registreeritud Eestis, seetõttu jääb meeskonna kodusaaliks endiselt  Valga Spordihall. „Eesmärk on siduda paljude tegevustega kaksiklinna staatus ka korvpallialaselt. BC Valgal on püramiid noortetööga ning esindusmeeskond KML-is ja BBL-is alates hooajast 2006/07. BC Valga on alustanud koostööd Valka noortega treeningute osas. Valga esindusmeeskond Maks & Moorits kasutab ainult läti leegionäre, kaasa arvatud lätlasest peatreenerit,“ kirjutasid Valga ja Valka linnapead Kalev Härk ja Armands Krauklis taotluse ühisaavalduses juunikuus.
 
Valga/Valka meeskonna juht Antti Vasar ütles: „Arvestades kasvavat mangude arvu ja hooaja pikkust, siis eeldame vähemalt 13-14 mängija olemasolu. Ühisklubi duubelvõistkond koosneb Valga Kutseõppekeskuse kuuest õpilastest, kelle seas on nii eestlasi kui ka lätlasi. Kuna kool võimaldab ka läti-ja inglisekeelset õpet, on Läti noortel võimalik ühineda treeningutega ning pääseda Valga/Valka duublisse ning sealt edasi meistriliiga võistkonda.“

Toimetaja: Siim Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: