Tartu sai südi vastupanu osutanud Järvamaast jagu ja jõudis poolfinaali ({{commentsTotal}})

Tartu Bigbank
Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Võrkpalli Eesti meistrivõistlustel jõudis teise meeskonnana poolfinaali Tartu Bigbank, kes alistas veerandfinaalseerias Järvamaa Võrkpalliklubi.

Avamängu võõrsil kindlalt 3:0 võitnud Tartu alustas seeria teist kohtumist kodupubliku ees samuti kindlalt, võites avageimi 25:12, teises geimis aga anti edu käest ja lõpuks jäi peale Järvamaa 28:26. Kolmanda geimi võitis sama tulemusega Tartu, neljas kuulus neile skooriga 25:20 ehk kokkuvõttes võideti mäng 3:1 ja veerandfinaalseeria mängudega 2:0.

Võitjatele tõi Martin Ruul 23 punkti, Stefan Kaibald lisas 15 silma. Järvamaa parimatena said nii Martins Jansons kui Jacob Schmiegelt kirja 19 punkti.

Poolfinaalis läheb Tartu vastamisi Tallinna Selveri ja Rakvere VK paari võitjaga. Selle paari avamängu võitis kolmapäeval 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) Selver. Kahe võiduni mängitava seeria teine kohtumine peetakse 31. märtsil Rakveres.

Pärnu VK ja TTÜ paari avamäng toimub 30. märtsil. Tänu Credit24 Meistriliiga põhiturniiri võidule pääses Saaremaa Eesti meistrivõistlustel otse poolfinaali.