Rakvere alistas viienda geimiga Selveri ja säilitas medalilootuse ({{commentsTotal}})

{{1522514460000 | amCalendar}}

Eesti võrkpalli meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises kohtumises alistas Rakvere VK valitseva Eesti meistri Selver Tallinna viienda geimiga 3:2 (13:25, 25:16, 18:25, 25:17, 15:12).

Avamängus sai Selver kindla 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) võidu. Teise kohtumise võiduga astus Rakvere sammu uuesti lähemale medalilootuste säilitamisele, sest nüüd on omavaheliste kohtumiste seis 1:1. Kolmas otsustav kohtumine peetakse pühapäeval kell 17 Tallinnas.

"Vastane oli täna parem," kommenteeris esimese geimi kaotanud Rakvere VK mängija Martti Keel mängujärgselt ERR-ile. "Kuidagi ei saanud me oma mängu käima ja sealt nad said päris suure edu ning esimeses geimis me enam neile järgi ei saanudki."

Rakvere VK peatreener Andres Toode lisas: "Täna vist oli jälle niimoodi, et kuna mõlemad kartsid rongi alla jääda, siis need, kes kaotasid pingutasid järgmises geimis jälle rohkem ja kui võitsid, siis jälle hakkas teine rohkem pingutama. Nii need geimid olid tõesti suurte ülekaaludega võidetud mõlemale võistkonnale."

Osapooled tunnistasid, et otsutavas geimis tahtis Rakvere võitu rohkem. Pooled vahetati kodumeeskonna eduseisul 8:4. Geim võideti 15:12 ning seega kogu kohtumine Rakverele 3:2.

"Rakverel oli väga suur tahe, et see seeria siin ei lõpeks," ütles Tallinna Selveri mängija Oliver Orav. "Teiseks ma natuke tundsin, et me võib-olla polnud väga vaimselt valmis, selline üles-alla mäng ja vastuvõtt vahepeal kadus täiesti ära. Sellised nooruse lollused olid sees."

Orava sõnul saab otsustavas mängus määravaks emotsioon ja see, kuidas mehed puhata saavad. Rakvere Vk peatreener Toode lisas: "Otsustavaks saab, kumb võistkond enda pallinguga surub vastase rünnaku võrgust kaugemale, sellepärast, et siis on kõik võimalik. Nendel on ka väga kiired tõsted ja väga kõrgelt lööjad. Minu arust saab see määravaks."

Rakvere resultatiivseim mängija oli 22 punktiga Siim Ennemuist. 18 punkti lisasid omalt poolt Elia Lulla ja 11 Andris Õunpuu. Selver Tallinna poolt teenis meeskonnale 27 punkti Oliver Orav ja 12 punkti Albert Hurt.

Eesti meistrivõistluste arvestuses on kaks poolfinalisti juba selgunud: Saaremaa VK teenis poolfinaalikoha põhiturniiri võidu eest, Bigbank Tartu alistas kahel korral Järvamaa ja tagas samuti koha poolfinaalis.

Bigbank läheb poolfinaalis kokku Pärnu ja TTÜ paari võitjaga, Pärnu juhib seeriat 1:0, avamäng võideti 3:1 (25:18, 25:18, 24:26, 25:12).