Suurepäraselt alustanud Kontaveit jäi Kvitovale kolmes setis alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1502692860000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit ja Petra Kvitova
Anett Kontaveit ja Petra Kvitova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit pidi USA-s alanud kõrgetasemelisel Cincinnati tenniseturniiril kohe oma esimeses matšis tunnistama kaotust, kui jäi pärast suurepärast avasetti 6:1, 6:7, 3:6 alla tšehhitarile Petra Kvitovale.

Avaringis läks 21-aastane Kontaveit (WTA 28.) loosi tahtel vastamisi endast kuus aastat vanema tšehhitari, kahekordse Wimbledoni võitja Petra Kvitovaga (WTA 14.), kellega ta varem karjääri jooksul kohtunud polnud.

Avasetis ei olnud tšehhitarist Kontaveidile vastast ning eestlanna võitis seti 27 minutiga 6:1.

Teises setis läks Kontaveit 4:2 ette, kuid lasi seejärel vastase tagasi viigiseisule 4:4. Sett lõppes kiire lõppmänguga, mille tšehhitar võitis kindlalt 7:2. Kohtumist oli selleks ajaks mängitud tund ja 21 minutit.

Kolmandas setis oli domineerivamaks juba tšehhitar, kes vormistas lõpuks mänguvõidu veidi rohkem kui kahe tunniga 1:6, 7:6, 6:3.

Teises ringis läheb Kvitova vastamisi kas turniirile vabapääsmega peale pääsenud ameeriklanna Sloane Stephensi (WTA 151.) või tšehhitari Lucie Safarovaga (WTA 36.).

Enne mängu:

Kontaveit on tänavu olnud suurepärases hoos ja parandanud maailma edetabelis enda kohta ligi saja positsiooni jagu. Eestlanna on jõudnud kolmel WTA turniiril finaali – seejuures kõik on olnud erineval väljakukattel – ning teeninud ka karjääri esimese WTA turniirivõidu. Viimati mängis ta kolm nädalat tagasi Gstaadi turniiri finaalis, kus jäi tasavägise mängu järel alla hollandlanna Kiki Bertensile. Gstaadis tõmbas Kontaveit poolfinaalis vasaku jala sisekülje lihase ära ja seetõttu pole ta vahepeal ühelgi turniiril mänginud.

Kvitova on endine maailma teine reket, kes on raske vigastuse järel tippu naasmas. Eelmise aasta jõulude eel langes Kvitova Tšehhis enda kodus noarünnaku ohvriks, sissetungija vigastas tõsiselt tema vasakut ehk ühtlasi tema mängukätt. Kvitova käele tehti ligi neli tundi kestnud operatsioon ja ta pidi tenniseväljakutelt eemal olema ligi pool aastat. Uuesti võistlustulle naasis ta tänavustel Prantsusmaa lahtistel, kus jõudis teise ringi.

Juba enda teisel turniiril pärast tagasitulekut suutis Kvitova võidu võtta, triumfeerides Birminghami muruväljakuil. Üldse on ta pärast tagasitulekut mänginud viiel turniiril, senine parim tulemus pärinebki Birminghamist. Murult kõva kattega väljakutele siirdumise järel jõudis Kvitova Stanfordis veerandfinaali, äsjasel Toronto turniiril kaotas ta teises ringis pikalt vigastuspausilt naasvale ameeriklannale Sloane Stephensile 6:7 (4), 6:3, 2:6.

Toimetaja: Maarja Värv, Siim Semiskar