Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestis võisteldakse esimest korda staadionimaratonis

Iisaku staadion
Iisaku staadion Autor/allikas: Sportiv.ee

Juulikuu teises pooles on Ida-Virumaal Iisaku staadionil võimalik võistelda maratonijooksus.

Kui juuni alguses jooksu ideele tulnud võistluste eestvedajad uurisid kergejõustikuajaloo spetsialistidelt, millal viimati Eestis staadionil maratoni joosti, siis selgus, et ei ole ühtegi märget selle kohta, et staadionil oleks Eestis varem maratonis võisteldud.

Ühtlasi on korraldajatel palve, et kui kellelgi on infot staadionil maratoni jooksmise kohta (kas või selle kohta, kui seda on tehtud mitteametlikult mõne huvigrupi üritusena), siis võiks sellest teada anda e-postiga [email protected] või Facebookis selle ürituse grupis.

Teisipäeva, 22. juuli õhtul toimuvale võistlusele on end kirja pannud 18. juuni seisuga 14 jooksjat: viis maratonile ja üheksa samal ajal toimuvale poolmaratonile. Korraldajad on võistluste sujuvamaks kulgemiseks mõlemal distantsil seadnud piiriks 20 jooksja osalemise. Jooksule registreerimine lõpeb 14. juulil või kohtade täitumisel juba varem.

Ida-Virumaal korraldatakse staadionimaraton hoolimata sellest, et see on ainus maakond Eestis, kus siiani puudub tänapäevane kergejõustikustaadion. Iisaku vallavolikogu esimehe Priit Palmeti sõnul on vallal plaanis staadioni ajakohastamine, mille maht sõltub võimalike toetajate leidmisest ja kergejõustiku edendajate huvist.

"Ideaalis tahaks 2016. aastal kopa maasse lüüa," sõnas Palmet Ida-Virumaa Spordiliidu pressiteate vahendusel, lisades, et kuna üks korralik staadion vajab ka nime, siis nimevariant on staadionile olemas. "Eks ta Enn Selliku nimeliseks saaks, lootuses, et uued Enn Sellikud taas meilt üles kasvaksid," ütles Palmet. Teatavasti on Iisakust pärit Enn Selliku nimel siiani 1970-ndate lõpus püstitatud Eesti rekordid 5000 ja 10 000 meetri jooksus.

Jooksukalender on Ida-Virumaal tihe ja seda teistegi omapäraste jooksude näol, näiteks juba täna õhtul joostakse traditsiooniliselt Kiviõli mäe tippu.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: