Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kotsari ja Raieste klubi sai Euroliigas napi kaotuse

Maik-Kalev Kotsar (Baskonia) ja Vladimir Lucic (Bayern)
Maik-Kalev Kotsar (Baskonia) ja Vladimir Lucic (Bayern) Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Eesti korvpallurite Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste klubi Baskonia kaotas Euroliigas võõrsil Müncheni Bayernile lisaajal 109:112 (19:25, 33:31, 24:26, 18:12, 15:18).

Baskonia oli suurema osa kohtumisest tagaajaja rollis, vahel ka kümne punktiga või enam, kuid hakkas viimasel veerandajal vahet vähendama ja lõpetas normaalaja 9:0 spurdiga. Seejuures tabas Codi Miller-McIntyre kolm sekundit enne lõppu kaugviske.

Lisaajal kujunes otsustavaks Nick Weiler-Babbi (Bayern) tabav kaugvise 16 sekundit enne lõppu, mis tegi seisuks 110:107 kodumeeskonna kasuks. Järgnevalt tehti vigu ja Vanja Marinkovici (Baskonia) kolmeseüritus läks mööda.

19 minutit mänginud Kotsar viskas neli punkti (kahesed 2/5), võttis neli lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja kaks viga. Raieste sai platsile viieks minutiks ega kogunud muid statistilisi näitajaid peale nelja vea.

Baskonia paremad olid Markus Howard 27 punktiga ning Miller-McIntyre 20 punkti ja 15 resultatiive sööduga. Võitjate parim oli 21 punkti kogunud Serge Ibaka.

Kolmandat korda järjest Bayernile kaotanud Baskonia jätkab nüüd 12 võidu ja 12 kaotusega. Bayernil on koos kümme võitu ja 14 kaotust.

Tulemused: Müncheni Bayern - Baskonia 112:109 la, Belgradi Crvena zvezda - Valencia 82:64, Villeurbanne'i ASVEL - Istanbuli Fenerbahce 73:83, Pireuse Olympiakos - Berliini Alba 101:87, Madridi Real - Tel Avivi Maccabi 106:101.