Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Olümpiakuld Prantsusmaa alustas MM-i raske võiduga

Prantsusmaa naiste käsipallikoondis
Prantsusmaa naiste käsipallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Põhjamaades alanud käsipalli naiste maailmameistrivõistlustel kujunes Tokyo olümpiavõitja Prantsusmaa avamäng ootamatult keeruliseks.

Kahe aasta eest MM-finaalis Norrale kaotanud Prantsusmaa kohtus D-alagrupi esimeses mängus Angolaga, keda võitis vaid ühe väravaga 30:29 (18:15).

Kuigi kohtumise alguses juhtis Angola, siis peagi sai Prantsusmaa mängu oma kontrolli alla ja juhtis teisel poolajal 28:23, mispeale vastas Angola 5:0 spurdiga. Lõpuminutitel suutsid prantslannad ühe väravaga peale jääda.

Prantsusmaa parimad olid Alicia Toublanc ja Chloe Valentini kuue tabamusega, Angola kasuks viskas kuus väravat Isabel "Belinha" Guialo.

Angola käsipallinaiskond on küll suurturniiridel tavapärane osaline, aga parematel juhtudel on pääsetud veerandfinaali, viimati Rio de Janeiro olümpiamängudel. Kahe aasta eest kaotati Prantsusmaale MM-i alagrupimängus kümne tabamusega.

Hoopis kindlamalt alustas turniiri suurfavoriit ja valitsev maailmameister Norra, kes oli esimeses mängus üle Gröönimaast 43:11 (19:7). Camilla Herremi nimele jäi seitse tabamust.

Ülejäänud võõrustajad Taani ja Rootsi pole oma mängudega veel alustanud.

Käsipalli naiste MM-i alagrupiturniir on üsna leebe, sest kaheksast neljaliikmelisest alagrupist pääseb vahegruppi kokku 24 võistkonda ehk igast alagrupist kolm paremat.

Käsipalli naiste maailmameister selgub 17. detsembril. Otsustavad kohtumised peetakse Taanis Herningis.