X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ROK valis välja 2030. ja 2034. aasta taliolümpiamängude võõrustajad

Prantsusmaa Alpid
Prantsusmaa Alpid Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas kolmapäeval, et hakkab Prantsusmaa ja USA-ga pidama läbirääkimisi 2030. aasta ja 2034. aasta taliolümpiamängude läbiviimiseks.

ROK-i täitevkomitee kutsus Prantsusmaa ja USA olümpiakomiteed läbirääkimistele eesmärgiga korraldada taliolümpiamängud ja paraolümpiamängud 2030. aastal Prantsusmaa Alpides ja 2034. aastal Salt Lake Citys. Kuigi osapooled leppisid kokku dialoogi alustamises, teeb ROK lõpliku otsuse alles 2024. aasta suvel. 

"Nad peavad nüüd oma kodutöö ära tegema. Otsus ei ole veel tehtud. Meil on veel kuus kuud aega, et lõpliku otsuseni jõuda," ütles ROK-i võõrustajalinnade komisjoni juht Karl Stoss.

Šveits ja Rootsi on samuti tundnud huvi 2030. aasta taliolümpiamängude korraldamise vastu. "Mis Prantsusmaad ja USA-d teistest kandidaatidest eristas oli see, et mõlema puhul paistis silma nende visioon sportlaste kaasamisel, avalikkuse ja kõigi valitsustasandite tugev toetus ning juba olemasolev infrastruktuur," lisas Stoss.

Prantsusmaa, kes korraldab järgmisel aastal suveolümpiamänge, oli viimati taliolümpiamängude võõrustajaks 1992. aastal. Salt Lake City tahtis algselt kandideerida 2030. aasta mängude võõrustajaks, kuid loobus plaanist, kuna see oleks olnud liiga lähedal 2028. aasta Los Angelese suveolümpiamängudele. 

Järgmised taliolümpiamängud toimuvad 2026. aasta veebruaris Milanos. Paraolümpiamängud peetakse samas paigas märtsikuus.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: