Zirk MK-hooaja eel: kolm finaali oleks sissejuhatuseks hea märk

Kregor Zirk
Kregor Zirk Autor/allikas: Jüri Melih

Eesti ujujad stardivad reedel Saksamaal Berliinis toimuval hooaja esimesel MK-etapil. Eesti parim meesujuja Kregor Zirk ütles, et tema hooaja algus on olnud tegus.

24-aastasel Zirkil jääb seljataha kolmenädalane mäestikulaager Šveitsis, kus tal oli võimalus treenida kõrvuti ühe maailma parima liblikujuja Noe Pontiga.

"Oli huvitav piiluda Noe treeningplaanidesse, aga eelkõige olen keskendunud enda treeningrütmi leidmisele. Keegi ässadest Berliinis tippvormis ei ole, aga hetkel on fookus rohkem suunatud tehnilistele aspektidele ja sellele, et kuidas keha võistlusolukorras reageerib ning taastub," ütles Zirk.

Tänavu toimuvad MK-etapid tavapärasest formaadist teistmoodi, sest olümpiahooajal kolitakse lühiraja basseinist 50 meetri basseini. Tom Rushtoni hoolealune märgib, et tema jaoks see suurt midagi ei muuda.

"Võistlus nagu võistlus ikka, hea on taas võistluspinget tunda," märkis Zirk. "Suurim erinevus on nendel tippujujatel, kes ujuvad tohutult palju distantse, sest 50 meetri basseinis on tunduvalt keerulisem taastuda alade vahel."

Zirk hüppab Berliinis vette 200 ja 400m vaba- ning 200m liblikujumises. "Kolm finaali oleks hooaja sissejuhatuseks hea märk. Tase on tänavu kõrgem, sest kõigil on silme ees olümpiamängud."

Lisaks Zirkile hüppavad Berliinis basseini veel Eneli Jefimova ja Lars Sebastian Antoniak.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: