Lõuna-Eesti rallile oodatakse starti maailma parimaid rallimehi

Georg Gross - Raigo Mõlder eelmise aasta Lõuna-Eesti rallil
Georg Gross - Raigo Mõlder eelmise aasta Lõuna-Eesti rallil Autor/allikas: Ray Põder

Juulikuu teisel nädalavahetusel sõidetakse Haanja lähiümbruse teedel kompaktses formaadis 22. Forus Lõuna-Eesti ralli, kuhu oodatakse starti ka Rally1 masinaid.

Ühepäevasele kruusarallile antakse start 8. juulil kell 10:30 Haanja Puhke- ja Spordikeskuses asuvast hoolduspargist. Võistlustrassi pikkuseks on korraldajad planeerinud 171,12km, millest kiiruskatsed moodustavad 68,43km. Kokku on kavas üheksa kiiruskatset, millest kolm on korduvad lisakatsed.

Võistluse direktori Gabriel Müürsepa sõnul on võistlus heaks ettevalmistuseks kõigile, kes plaanivad osa võtta kodusest WRC etapist. "Tänavune Lõuna-Eesti ralli toimub sarnase kontseptsiooniga nagu 2020. aastal sõidetud Kehala Mini-ralli, mis ralli kogukonna poolt soojalt vastu võeti," sõnas Müürsepp.

"Võistlejatel tuleb läbida kolm erinevat kiiruskatset kolm korda, ehk siis kokku on kavas üheksa kiiruskatset. Antud formaat on väga heaks võimaluseks kõigile, kes soovivad enne Rally Estoniat kiiretel kruusateedel käe soojaks saada ja võistlusmasinad täpseks seadistada," lisas korraldaja.

Pealtvaatajad on oodatud nii hooldusparki kui ka katsetele. "Tänu ralli kompaktsusele on võistlus hästi jälgitav ka pealtvaatajatele. Loome ralli veebilehele eraldi pealtvaatajate sektsiooni, kust leiab lihtsa vaevaga omale sobiva pealtvaatamiskoha ning katsetele navigeerimine on vaid nupuvajutuse kaugusel. Võistluse hoolduspark asub kaunis Haanja Puhke- ja Spordikeskuses, kuhu pääseb sisse kogu võistluse jooksul tasuta," sõnas Müürsepp.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: