Leok ja Kolts võitsid Poolas motokrossi MM-i tsoonietapi

Travis Leok
Travis Leok Autor/allikas: Pressimaterjalid

Nädalavahetusel toimus Poolas Oleckos motokrossi euroopa meistrivõistluste Põhja-Euroopa tsooni teine etapp. Nii EMX85 kui ka EMX65 klassis toodi esikohad Eestisse. EMX85 klassis oli parim Travis Leok ja EMX65 klassi Theo Kolts.

EMX85 klassis oli Poola kohale tulnud 35 võistlejat. Kvalifikatsioonisõidus teenis esikoha Lucas Leok, talle järgnesid Travis Leok ja rootslane Alve Callemo. Meie poistest mahtus esikümnesse veel kuuenda kohaga Enriko Peilman.

Esimeses võistlussõidus võttis liidrikoha enda kätte tugev lätlane Jekabs Hudolejs. Stardi järel kolmas olnud Travis Leok võttis aga mõne ringi järel liidrikoha enda kätte ja hoidis seda kuni sõidu lõpuni. Kehva sõidu alguse enda kohta teinud Lucas Leok oli rajal aga kiire ja tõusis lõpuks Hudolejsi ette teisele kohale. Enriko Peilman lõpetas sõidu kuuendana, Karl Teesalu üheksandana ja Aston Allas kaheteistkümnendana.

Teises sõidus oli stardis taas parim Hudolejs. Lucas ja Travis olid vastavalt viies ja kuues. Rajal olid meie poisid aga kõige kiiremad, Travis Leok tõusis sõidu keskel juba esimeseks ning võttis ka esikoha. Lucas lõpetas sõidus tema järel teisena. Kolmandana tuli finishisse poolakas Michal Psiuk. Peilman oli taas kuues, Allas kaheksas, Teesalu 12., Leslie Puller 19.ja Marten Raud 20.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Travis Leok, teise koha sai 44 punktiga Lucas Leok ja kolmanda koha 38 punktiga Psiuk. Peilman oli 30 punktiga kuues, Allas 22 punktiga kaheksas, Teesalu 21 punktiga kümnes, Puller kahe punktiga 23. ja Raud ühe punktiga 24.

EMX65 klassis võtsid meie poisid kvalifikatsioonisõidus koguni kuuikvõidu. Esikoha teenis Gregor Lootus, teine oli Theo Kolts ja kolmas Enri Lustus. Neile järgnesid veel Robin Robert Mooses, Johann Hansman ja Rasmus Naar.

Avasõitu asus juhtima Kolts, talle järgnesid Lustus ja Mooses. Kolmandalt kohalt tõusis sõidu lõpuks liidriks Mooses, teisena lõpetas Kolts ja kolmandana Lustus. Lootus oli neljas, Naar viies, Hansman seitsmes, Karl Mark Kristman 11., Sebastian Kask 12., Erki Raudnagel 14. ja Robin Arukase 19.

Teist sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Lootus, teisena lõpetas sõidu taas Kolts ja kolmandana Lustus. Avasõidu võitja Mooses tuli finišisse neljandana, Naar oli üheksas, Kristman kümnes, Arukase 11., Raudnagel 14. ja Kask 16.

Etapi kokkuvõttes teenis eskoha 44 punktiga Kolts. Teise koha sai 43 punktiga Lootus ja kolmanda koha 43 punktiga Mooses. Lustus oli 40 punktiga neljas, Naar 28 punktiga kuues, Kristman 21 punktiga üheksas, Raudnagel 14 punktiga 12., Kask 14 punktiga 14., Hansman 14 punktiga 15. ja Arukase 12 punktiga 16.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: