Tallinna Maraton nimetati esmakordselt eliittasemega võistluseks

Tallinna Maraton 2022
Tallinna Maraton 2022 Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna Maraton nimetati 2023. aastaks Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu eliittasemega jooksuvõistlus. Eesti spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.

Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordi- ja liikumissündmus Tallinna Maraton nimetati esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu eliittasemega (World Athletics Elite label) jooksuvõistluseks nii maratoni kui poolmaratoni arvestuses. Mida kõrgem on võistluse korraldustase ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida kõrgeid reitingupunkte ka Eesti parematel jooksjatel, mis on üheks oluliseks eeltingimuseks meie jooksjate jõudmisel tiitlivõistlustele.

Tallinna Maratoniga sarnaselt kuuluvad tänavu eliittasemega jooksude hulka paljude tuntud Euroopa suurlinnade mainekad sündmused, sealhulgas Pariisi, Praha, Rooma, Lissaboni, Viini, Frankfurti ja Sevilla maratonid ning mitmed suurjooksud teisteltki kontinentidelt.

Tallinna Maraton sai võimaluse kandideerida eliittasemega jooksuvõistluseks tänu Kultuuriministeeriumi, Tallinna linna, Eesti Kergejõustikuliidu ja paljude toetajate panusele.

Nii tippjooksjaid kui tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratoni kolmepäevane programm algab reedel, 8. septembril viiekilomeetrise Noortejooksuga, jätkub laupäeval, 9. septembril 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni ja 10 km Sügisjooksuga ning lõpeb pühapäeval, 10. septembril klassikalise maratonijooksuga (42,2 km). Kavas on ka lastejooks ning terve septembrikuu vältav harrastajate seas populaarsust kogunud virtuaalne Maratoni Kombo.  

2023. aasta on Eesti Vabariigis kuulutatud liikumisaastaks, mistõttu on Eesti suurimale liikumissündmusele teretulnud ka need, kes varem pole kaasa löönud. Osaleda võib nii sõpradega üheskoos käies, kui kepikõndi või sörkjooksu tehes. Korraldajate soov on alistada taas kahekümne tuhande osaleja piir ning asuda püüdma osavõturekordit, mis sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 liikumisharrastajat 67 riigist.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: