Olümpiavõitja Uudmäe: Viktor Morozov võib hüpata 17 meetrit ja rohkem

Tartus toimus olümpiavõitja Jaak Uudmäe traditsiooniline auhinnavõistlus kolmikhüppes, kus sisehooaja esimese stardi tegi suvel juunioride MM-il pronksi võitnud Viktor Morozov.

Olümpiavõitja Jaak Uudmäe auhinnavõistlusel tegi parima tulemuse tema 28-aastane poeg Jaak Joonas Uudmäe. Tartus võitis ta esikoha oma isiklikust siserekordist vaid 24 sentimeetrit nõrgema tulemusega - 15 meetri ja 45 sentimeetrit. Täit rõõmu võidust ta aga tunda ei saanud, sest vigastas viiendal katsel jalga.

Teise kohaga alustas sisehooaega 18-aastane Viktor Morozov, kes jäi oma siserekordile alla 14 sentimeetriga. Tartus 15 meetrit ja 39 sentimeetrit hüpanud juunioride MM-pronks loodab edukas olla ka uuel aastal.

"Suvel on U-20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Ja vot seal on vaja esimene koht võtta, sest kaks aastat tagasi võitsin Tallinnas toiminud U-20 EM-ilt pronksi. Tänavu võitsin ka pronksi, seega miks mitte püüelda esikoha eest," rääkis Morozov.

Olümpiavõitja Jaak Uudmäe näeb staadionil 16 meetrit ja 13 sentimeetrit kolmikut hüpanud Morozovis suurt potentsiaali. "Viktor on väga perspektiivikas hüppaja. Tal on väga hea üldkehaline ettevalmistus ja nüüd läheb ta Ameerikasse õppima. Seal ta kindlasti saab treenimiseks ideaalsed tingimused ja ma arvan, et ta on mees, kes võib hüpata 17 meetrit ja rohkem," märkis Uudmäe.

Morozovi treeneriks saab mitmeid Eesti kümnevõistlejaid juhendanud Petros Kyprianou.

Uudmäe auhinnavõistlus toimub alates 1981. aastast. Uudmäe nimel on jätkuvalt kolmikhüppe Eesti rekordid: väljas 17.35 ja hallis 17.10. Uudmäe auhinnavõistlused toimusid Tartu Spordiselts Kalevi eestvedamisel.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: