Kaks Keenia maratoonarit said ajutise keelu dopingureeglite rikkumise tõttu

2021. aastal naiste hulgas Bostoni maratoni võitnud Diana Kipyokei
2021. aastal naiste hulgas Bostoni maratoni võitnud Diana Kipyokei Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Athletics Integrity Unit (AIU) keelustas dopingu kasutamise tõttu ajutiselt võistlemise Keeniast pärit 2021. aasta Bostoni maratoni võitjal Diana Kipyokeil ja tema kaasmaalasel Betty Wilson Lempusel.

Mõlemale on esitatud ka süüdistus AIU uurimise takistamises valeandmete või dokumentide esitamisega.

"Pärast ulatuslikku uurimist keelustas AIU ajutiselt kahel Keenia maratoonaril Diana Kipyokeil ja Betty Wilson Lempusel võistlemise ning esitas neile süüdistuse maailma kergejõustiku antidopingu reeglite erinevates rikkumistes," seisis AIU avalduses.

Mõlema sportlase poolt antud dopinguproovist leiti keelatud ainet triamtsinoloonatsetoniidi.

Kipyokei proov võeti pärast tema võitu eelmisel aastal Bostonis. Temalt võetakse tiitel ära, kui süüdistused leiavad kinnitust.

31-aastast Lempust testiti pärast eelmise aasta septembris toimunud Harmonie Mutuelle Semi de Paris' võitu.

Triamtsinoloonatsetoniid on aine, mis on teatud viisil manustatuna võistlustel keelatud, kuulub keelatud glükokortikoidide kategooriasse, mida tavaliselt kasutatakse spordis raviainetena.

"Glükokortikoidid on võistluse ajal keelatud, kuna keelatud viisil manustamisel on selgeid tõendeid süsteemse mõju kohta, mis võib potentsiaalselt parandada jõudlust ja olla tervisele kahjulik," lisas AIU.

Nende kasutamine on lubatud, kui sportlased suudavad esitada erandi või tõendi, et manustamine ei toimu keelatud viisil.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: