Käsipalli meistriliigas teenis võidu Viljandi HC

Viljandi HC liitus Serviti ja Tallinnaga ning osaleb algaval hooajal eurosarjas
Viljandi HC liitus Serviti ja Tallinnaga ning osaleb algaval hooajal eurosarjas Autor/allikas: Helin Potter

Eesti meeste käsipalli meistriliigas kohtusid reedel Viljandi HC ja HC Tallinn. Pingelise kohtumise võitis Viljandi HC 31:26 (12:12).

Viljandi eest ei saanud kohtumist kaasa teha Sten Maasalu, Oliver Ruut ja Hendrik Koks. HC Tallinn läks mängule parimas koosseisus, mis tähendas ka, et viiest välismaalasest kaks – valgevenelane Vladislav Barõlov ja ukrainlane Vitali Gorovõi – tegid debüüdi Eesti meistriliigas.

Kohtumise toon pandi paika kohe avaminutitest – mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses jõuliselt ja agressiivselt. Rünnakul tehti ohtralt tehnilist praaki ning kaheksaminutilise mängu järel oli seis vaid 2:2.

Mikk Variku viskest tuli 23. minutil seisuks 10:9. Veel kolm korda sai Viljandi juhtima, aga Tallinnal olid vastused olemas ning Gorovõi tabamuse järel mindi puhkepausile seisul 12:12.

Vladislav Barõlov viis teise pooltunni algul Tallinna ette, aga järgnevate minutite märksõnad olid eemaldamised ja Ott Varik. Võõrustajad mängisid neli minutit vähemuses ning Varik viskas neli väravat järjest, realiseerides kolm karistusviset. Kristo Voika ja Mihkel Lõpp lisasid ühe tabamuse ning Viljandi oli 39. minutil eduseis 18:13.

45. minutil vähendas vahe 20:18 seisule Dmõtro Turtšenko, ent kahe-kolme peal püsiski Viljandi edu järgmised kümme minutit ning lõpuks teenis Viljandi 31:26 võidu.

Ott Varik tabas Viljandi eest kümme väravat, Kristo Voika ja Mihkel Lõpp kuus ning Mikk Varik neli korda. Tallinna 26-st väravast koguni 23 jäi võõrleegionäride arvele – Vladislav Barõlov viskas kuus, Dmõtro Turtšenko ja Aleksei Štšerbak viis ning Igor Skiba neli väravat.

Toimetaja: Henrik Laever