Eesti Spordi Kuulsuste Hall kutsub inimesi üles kandidaate nimetama

Eesti Spordi Kuulsuste Hall
Eesti Spordi Kuulsuste Hall Autor/allikas: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Esmakordselt saab esitada oma kandidaate Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli, mis austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude.

2020. aastal valis komisjon Kuulsuste halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast. Nüüd saavad kandidaate esitada kõik huvilised ning igal aastal lisatakse kuulsuste halli kaks kuni neli uut isikut.

Esitada saab auväärt sportlasi, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt viis aastat, ja spordi mõjutajaid, kes on vähemalt 50-aastased. 

 "Kuulsuste halli valitud isikute videolood on suureks inspiratsiooniks meie külastajatele," selgitas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juht Siim Randoja. "Seetõttu oleme otsustanud kaasata ka spordihuvilisi, et üheskoos leida parimad ja väärikaimad kandidaadid," lisas Randoja.

Esitatud kandidaatidest teeb lõpliku valiku komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordiajakirjanike Seltsi esindajad ning eelmisel aastal kuulsuste halli valitud isikud.  

Möödunud sügisel avatud kuulsuste halli liikmed saavad oma autahvli, seinasuurusele ekraanile projitseeritava videoloo, eluloo arvutikonsoolil ning väljapaneku vitriinis.

Rahva arvamust oodatakse 29. oktoobrini Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kodulehel: https://spordimuuseum.ee/eesti-spordi-kuulsuste-hall/nomineerimine

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: