Tartus toimub Eesti esimene spordifilmide festival

Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF
Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF

Selle nädala lõpus, 26.-29. augustil, toimub Tartus Eesti esimene spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF. Nelja päeva jooksul tulevad Eesti Spordi- ja Olümpiamuusemis ning Elektriteatris näitamisele kaheksa legendaarset spordifilmi, lõbusatest komöödiatest tõsiste draamade ja terava dokumentaalini.

Festivali peakorraldaja on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning partneriteks on Tartu Elektriteater ja Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis.

"Üritame muuseumis sporti ja olümpiaväärtusi mitte ainult au sees hoida, vaid ka igal võimalusel propageerida. Spordifilmide festivali idee sirguski soovist tuua sport inimesteni natuke uues kuues - ja miks mitte kasutada selleks armastatud filme. Filmivalikul lähtusime lihtsast põhimõttest, et midagi sobivat leiaks endale igaüks – nii väike kui suur, nii spordifanatt kui ka tavaline filmisõber. Seetõttu ongi valikus nii peresõbralikke komöödiaid, nagu "Cool Runnings", "Shaolin Soccer" ja "A League Of Their Own", kui ka kvaliteetdraamasid nagu "Moneyball", "Grand Prix" ja "Chariots of Fire". Põnevust lisab Eestis pea kultusliku populaarsusega "Escape to Victory" ning dokumentaalidest näitame festivali avafilmina noore Arnold Schwarzeneggeri karismast kantud "Pumping Ironit," sõnas muuseumi projektijuht ja festivali kuraator Kristo Kaskpeit. 

"Festivali avafilmi eel näitame esmakordselt suurel ekraanil ka filmilõiku, mida võib nimetada Eesti esimeseks spordifilmiks – 1910. aastal toodetud klipp sisaldab ainsaid teadaolevaid kaadreid 20. sajandi ühest tuntuimast eestlasest Georg Lurichist. Tegemist on vanima filmimaterjaliga Eesti spordist ja tuntud eestlasest üleüldse," lisas spordimuuseumi juht Siim Randoja.

"Meil on suur rõõm SOFF-i seansse võõrustada. Oodata on ühte väga toredat festivali, sest spordifilmides on juba oma loomult rohkelt adrenaliini ning põnevust ning spordimuuseum on neist omakorda väga mõnusa ja hoogsa programmi kokku pannud. See on täiuslik meelelahutus suve lõpetuseks!" ütles Elektriteatri üks vedajaid Andres Kauts.

"Eraldi tahame tänada ka SOFF-i häid partnereid Ameerika Ühendriikide saatkonda ja Elektriteatrit, kelle abi festivali korraldamisel on olnud hindamatu," lisas Kaskpeit.

Festivali kava:

26.08, 18:00, PUMPING IRON (1977), Rež: George Butler, Robert Fiore

26.08, 20:15, ESCAPE TO VICTORY (1981), John Huston

27.08, 18:00, COOL RUNNINGS (1993), Jon Turteltaub 

27.08, 20:30, SHAOLIN SOCCER (2001), Stephen Chow

28.08, 18:00, A LEAGUE OF THEIR OWN (1992), Penny Marshall

28.08, 20:30,  GRAND PRIX (1966), John Frankenheimer

29.08, 18:00, MONEYBALL (2011), Bennett Miller

29.08, 20:45, CHARIOTS OF FIRE (1981), Hugh Hudson

Muuseumis toimuvad seansse esitleb Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis ja need on tasuta ning Elektriteatri seansside hinnaks on viis eurot. Kuna istekohtade arv on piiratud, siis palutakse ka tasuta seanssidele tulijatel kindlasti eelnevalt registreeruda. 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: