Phoenix alistas neljandat korda Denveri, Jokici hooaeg lõppes eemaldamisega

Nikola Jokic ja Devin Booker Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliiga NBA play-off'ides tagas esimesena koha läänekonverentsi finaalis Phoenix Suns, kes alistas mängudega neli-null Denver Nuggetsi. Viimases kohtumises võidutses Suns 125:118.

Külalismeeskond Suns võitis avaveerandi kuue punktiga ja saavutas poolajaks kaheksapunktilise edu. Kolmandal veerandil, mil Phoenixi meeskond kasvatas edu 13 silmale, eemaldati Denveri serblasest põhihooaja parim mängija Nikola Jokic, kes tegi vea Cameron Payne'i vastu. Suns võttis kokkuvõttes seitsmepunktilise võidu.

Võitjate parimana viskas Chris Paul 37 punkti. Kaksikduubli sai kirja 34 punkti ja 11 lauapalli toonud Devin Booker. Denveri täpseim oli Will Barton 25 punktiga. Neljanda veerandi eel eemaldatud Nikola Jokici saldoks jäi 22 punkti ja 11 lauapalli.

11-aastase vaheaja järel konverentsi finaali jõudnud Phoenix kohtub järgmisena kas Utah Jazzi või Los Angeles Clippersiga. Teist poolfinaali juhib kolme mängu järel Jazz.

Idakonverentsi poolfinaalis viigistas Milwaukee Bucks nelja võiduni peetava seeria kaks-kahele, alistades kodus Brooklyn Netsi 107:96. Milwaukeele tõi 34 punkti ja 12 lauapalli Giannis Antetokounmpo, Brooklyni resultatiivseim oli Kevin Durant 28 silma ja 13 lauapalliga. Netsi ridades sai vigastada Kyrie Irving.