Suns alistas Nuggetsi kolmandat korda, 76ers läks seeriat juhtima

Chris Paul (vasakul) ja Deandre Ayton. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Korvpalliliiga NBA play-off'ide teises ringis alistas reede öösel vastu laupäeva Phoenix Suns Denver Nuggetsi 116:102, minnes nii seerias 3:0 ette. Võidu noppis ka Philadelphia 76ers, kes sai 127:111 jagu Atlanta Hawksist.

Esimesed kaks kohtumist võõrsil kaotanud Denver Nuggets sai võimaluse koduväljakul seeria ümber pöörata, kuid Phoenix Suns alustas mängu tugeva avaveerandiga, kus viskasid 37 punkti Denveri 27 vastu. Poolajaks võttis Nuggets järgi ja vähendas edu nelja punkti peale, ent Phoenix võitis kolmanda veerandi taas kümne punktiga. Lõpuks viiki jäänud neljanda veerandi alguses pikendas Suns edu hetkeks 20-punktiliseks ning võitis seeria kolmanda mängu 116:102.

Phoenix on võitnud enda viimased kuus kohtumist ning juhib nüüd teise ringi seeriat Denveri vastu 3:0. Devin Booker panustas võidumängus 28 punkti ja kuus lauapalli, karjääri esimest meistritiitlit jahtiv Chris Paul lisas omalt poolt 27 silma, kuus lauapalli, kaheksa resultatiivset söötu ja kolm vaheltlõiget. Hea mängu tegi ka Phoenixi keskmängija Deandre Ayton, kes skooris kümme punkti ja võttis 15 lauapalli. Denveri poolt tegi hiigelmängu vahetult enne mängu väärtuslikeima mängija auhinna kätte saanud serblane Nikola Jokic, kes viskas 32 punkti, haaras 20 lauapalli ja andis kümme resultatiivset söötu.

Teises öises mängus alistas põhihooajal idakonverentsi esimeseks jäänud Philadelphia 76ers 127:111 Atlanta Hawksi ning läks võiduga seeriat 2:1 juhtima. Noore Hawksi meeskonna vastu sai saatuslikuks kolmas veerandaeg, mille Philadelphia 15 punktiga võitis. Joel Embiid viskas põlvevigastusele vaatamata 27 punkti, haaras üheksa lauapalli, andis kaheksa resultatiivset söötu ja blokeeris kolm viset.

NBA play-off'id jätkuvad laupäeval kell 22.00 Eesti aja järgi, kui kohtuvad Milwaukee Bucks ja Brooklyn Nets (Nets juhib seeriat 2:1). Öösel kell 3.30 peavad kolmanda kohtumise maha Los Angeles Clippers ja Utah Jazz (Jazz juhib 2:0).

Toimetaja: Kristjan Kallaste