Pikalt vigastusega maadelnud maailmarekordimees näitas väledat jalga

Wayde van Niekerk Autor/allikas: SCANPIX/AFP

400 meetri jooksu olümpiavõitja ning maailmarekordiomanik Wayde van Niekerk on pika võistluspausi järel taas vormi saavutanud ning võitis hea ajaga kodumaal Lõuna-Aafrikas toimunud 200 meetri jooksu.

Teisipäeval oli Johannesburgi võistlusel van Niekerki peamiseks konkurendiks 100 meetri jooksu Rio OM-i viies, Doha MM-i neljas mees Akani Simbine. Sirgele jõudes oli Simbine veel ees, aga van Niekerk tegi suurepärase lõpu ja võitis jooksu ajaga 20,10.

Tulemus oleks maailma hooaja edetabelis teine, kuid ei lähe lubatust vaid 0,1 m/s suurema taganttuule tõttu ametlikult arvesse. Simbinele läks kirja aeg 20,29.

Van Niekerk võitis Rio olümpiamängude 400 meetri jooksu finaalis kuldmedali maailmarekordilise ajaga 43,03, kuid on pärast 2017. aasta oktoobris saadud põlvevigastust väga vähe võistelnud.

Mullu lõi ta kaasa kolmes 400 meetri jooksus, neist parimas jooksis ta välja aja 45,58. Tänavust hooaega alustas van Niekerk nädala eest Potchefstroomis, kui võitis 200 meetri distantsi 20,62-ga.

Tippvormi taastamiseks on Niekerk ajutiselt loobunud senise treeneri, 79-aastase Tannie Ans Botha teenetest ning kolib peatselt ookeani taha, kus teda hakkab abistama olümpiavõitja Shaunae Miller-Uibo ja maailmameistri Noah Lylesi treener Lance Brauman.