Maailma esireket naasis 11-kuuliselt võistluspausilt turniirivõiduga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ashleigh Barty võidutrofeega. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Viimati mullu veebruaris võistelnud naiste tennise maailma esireket, austraallanna Ashleigh Barty naasis pikalt võistluspausilt turniirivõiduga, triumfeerides Melbourne'is peetud WTA 500 turniiril Yarra Valley Classicul.

Barty alistas tund ja 47 minutit kestnud finaalkohtumises 7:6 (3), 6:4 hispaanlanna Garbine Muguruza.

Teel finaali vaid kümme geimi kaotanud Muguruza juhtis avasetis 3:1 ja 5:4, aga sett läks kiiresse lõppmängu, kus jäi kindlalt peale Barty.

Teises setis murdis Barty kohe Muguruza servi ja asus 3:1 juhtima, aga Muguruza viigistas. Seisul 4:4 kaotas Muguruza enda servi ja Barty oli enda pallingul kindel, võites seti 6:4.

See on 24-aastase Barty karjääri üheksas WTA turniirivõit 14 finaalist. Muguruzale oli see 13. finaal ja kuues finaalikaotus.