Otepää talverallile pealtvaatajad ei oodata

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ott Tänakule ja Martin Järveojale oleks Otepää talveralli heaks testiks enne MM-etappi Lapimaal Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Eesti autospordi liit teatas neljapäeval ametlikult, et Eesti meistrivõistluste uue hooaja avab 13. veebruaril Otepää talveralli.

Võistlusele oodatakse starti kuni 80 ekipaaži nii Eestist kui ka välismaalt ning võistluse keskuseks saab olema Tehvandi Spordikeskus.

Viimane Eesti pinnal sõidetud ja meistrivõistluste arvestusse kuulunud talveralli toimus aastal 2015, kui sõideti Võrumaa talveralli, mille absoluutarvestuse võitjateks tulid Sander Pärn - James Morgan.

Võistluste juht Marko Koosa tõdeb, et Lõuna-Eestis valitsevad lume- ja jääolud on peaaegu ideaalilähedased ühe korraliku talveralli läbiviimiseks. "Paraku on viimastel aastatel peaaegu olematute jää- ja lumeolude tõttu talverallide korraldamine olnud võimatu, kuid tundub, et sel aastal on ilmataat rallimeeste soovidele vastu tulnud ja saame korraldada ühe uhke talveralli," lausus ta pressiteate vahendusel.

"Hoolimata lühikesest etteteatamisajast loodame, et võistlejad on uueks hooajaks valmis ning kibelevad juba tagasi rooli taha. Otepää ümbruses paiknevad legendaarsed kiiruskatsed on sõitjate jaoks nauditavad igal aastaajal, kuid talvised olud on tõeliseks maiuspalaks igale autospordisõbrale."

JMV Motors Otepää Talveralli võistlusraja kogupikkuseks on planeeritud 266,70 km, millest kiiruskatsed moodustavad 83,94 km.

Koosa sõnul on võistlejaid ees ootamas põnevad ja nauditavad katsed. "Praeguse seisuga oleme võistlustrassile planeerinud kokku neli erinevat kiiruskatset, millest igaüht läbitakse kaks korda. Seega on võistlejaid ees ootamas kaheksa lisakatset, mille hulgas on nii legendaarseid Otepää klassikuid kui ka uusi ja huvitavaid lõike. Erandkorras lubame rajale ka 16-tolliseid piikrehve kasutavad masinad, kuid nendele võistlejatele EMV arvestuses punkte ei jagata ning nad paigutatakse stardinimekirja lõppu."

COVID-19 viiruse leviku ohust tingituna ei ole kahjuks pealtvaatajad ralli kiiruskatsetele ega hooldusalale lubatud.

Janis Kaal, Eesti Autospordi Liidu juhatuse esimees: "Paraku ei ole epidemioloogiline seis võrreldes eelmise aastaga paranenud ning seetõttu tuleb ka sel aastal ürituste korraldamisel arvestada kehtivate piirangutega. Mõistame kõiki rallifänne, kes igatsevad raja ääres omadele kaasaelamist, kuid paraku tuleb meil veel veidi oodata ja ka ise panustada selleks, et olukord normaliseeruks. Ühtlasi soovime Eesti Autospordi Liidu poolt tänada kõiki võistluste korraldajaid, kes vaatamata keerulistele oludele leiavad siiski võimalusi, et autospordivõistlused toimuda saaks."

Kaalu sõnul käib tagaplaanil töö selle nimel, et kõik autospordihuvilised saaksid kogu hooaja vältel ekraanide vahendusel rallil toimuval silma peal hoida ja omadele virtuaalselt kaasa elada. "EAL on oma koostööpartneritega välja töötamas lahendust, kuidas praegustes tingimustes autospordivõistlused huvilistele virtuaalselt kättesaadavaks teha. Loodetavasti saame juba lähiajal jagada sel teemal positiivseid uudiseid."

JMV Motors Otepää Talveralli start antakse 13. veebruaril kell 8.00 Tehvandi Spordikeskuses asuvast hoolduspargist. Ühel päeval sõidetaval rallil on kavas kokku kaheksa kiiruskatset, millest neli on korduvkatsed. Ralli hooldusala ja võistluskeskus on sel aastal koroonaviiruse leviku tõkestamisega seotud piirangutest tulenevalt pealtvaatajatele suletud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: