Evely Kaasiku ja Timo Sild tulid tavarajal Eesti meistriteks

Evely Kaasiku
Evely Kaasiku Autor/allikas: Sander Lembra

Laupäeval Karula rahvuspargis esmakaardistatud alal Soolamägedes peetud Eesti meistrivõistlustel orienteerumisjooksu tavarajal tulid Eesti meistriteks Evely Kaasiku OK JOKA-st ja Timo Sild OK Võrust.

Naiste põhiklassi 9,5 km rajal ei valmistanud oma pöidlahoidjatele pettumust favoriidikoormat kandnud Kaasiku (JOKA), kes jõudis viimasena startinuna finišisse teise naiste põhiklassi jooksjana, edestades oma konkurente pea kaheksa minutiga.

Soomes elava ja treeniva Kaasiku sõnul maastik talle üllatusi ei pakkunud, sest võrreldes tavapärase Soome avakalju-männimetsa maastikuga ongi Eesti metsad rohelisemad ja tihedamad, kus kohe raja alguses tuleb orienteerumisoskused maksma panna. "Põnev oli, kohati oli ootamatuid läbitavuse momente, aga selle eest oli hea orienteerumine," lausus ta.

Üllatust oma poolehoidjatele pakkus aga esimesena naiste põhiklassi rajale startinud ning kogu võistluse üksi liikunud Eesti suusaorienteerumise esinumber Daisy Kudre (Värska OK Peko; +7.57), kes hõbedale tulles tõusis esmakordselt orienteerumisjooksu Eesti meistrivõistluste naiste põhiklassis pjedestaalile.

Kudre peaeesmärk on eeloleval talvehooajal sihitud veebruaris Käärikul toimuvatele suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustele. Suusaorienteerujate juuli-augusti mahutreeningute pealt ja sel suvehooajal vaid kahel korral metsa orienteerumistrenni jõudnud Daisy Kudre suutis enda hinnangul teha eriti kindla tehnilise soorituse, tõmmates pidurit keerulisemates kohtades, et eksimusi vältida.

Pronksi sai OK Võru esindaja Laura Joonas (+10.31).

Meeste põhiklassi 15,0 km rajal jagasid kirkamad medalid omavahel sellest sügisest taas OK Võru esindavad vennad Sillad. Laupäeval jäi peale vanem, Timo Sild (1:33.11), kelle võit noorema venna Lauri ees oli 2.46.

Timo Sild Autor/allikas: Sander Lembra

Samuti Soomes elava ja treeniva Timo Silla sõnul on Soolamäed tõeliselt lahe maastik ja on väga vahva, et Eestis leidus veel sellist kaardistamata ja tõsist väljakutset pakkuvat maastikku. "Tormimurdu oli rohkem kui ma ootasin. Kuni hajutusringideni raja teise poole alguses jätkus mul jõuvarusid, kuid pärast neid 4 km edasi viimases reljeefipesas hakkas väsimus mõttetööd kõvasti pärssima. Tegin ühe vea ja pidin enne lõppu isegi 10-15 sekundiks seisma jääma ja pulsi madalamaks laskma, sest kahtlesin, kas liigun õiges suunas."

Lauri Sild hindas, et tema lihaskonditsioon ei olnud täielikult taastunud eelmisel nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustest sprindis, öisel tavarajal ja sprinditeates.

Kolmandale kohale jooksis Kristo Heinmann Värska OK Pekost (+8.24).

Juunioride kiireimad olid Mari Linnus (Värska OK Peko) ja Kaarel Vesilind (SRD SK).

Pühapäeval selgitatakse samal maastikul Eesti orienteerumisjooksu teatemeistrid noorte ning veteranide klassides. 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: