Eesti jetisõitjad võitsid Ungari EM-etapilt seitse pjedestaalikohta

Mattias Reinaas (SKI GP2)
Mattias Reinaas (SKI GP2) Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Ungaris Nyiregyhaza-Levelekis võtsid nädalavahetusel mõõtu Euroopa parimad jetisõitjad. Eestist oli osalemas kaheksa sportlast, kellest seitse jõudis pjedestaalile.

EM-i esimesele etapile oli tulnud sõitma 106 pilooti 21 riigist. Juuniorite klassides jagatakse EM-sarja raames välja nii maailma- kui Euroopa meistritiitel. Klassis SKI Junior GP3.2 oli tiitlit kaitsmas möödunud hooaja maailma- ja Euroopa meister Ander-Hubert Lauri, kes näitas juba ajasõidust alates, et on aastaga saanud kiirust juurde ja võitis kindlalt kvalifikatsiooni. Kolmest sõidust saavutatud kolm võitu viis ta enne Poola etappi juuniorite tiitlile sammu lähemale.

Mattias Reinaas tõusis pjedestaalile kahel korral. Klassis SKI GP2 võitis ta ajasõidu mäekõrguselt itaallase Andrea Guidi ees. Sõitudes oli ta samuti kiireim ning kolmes sõidust kolm võitu andsid talle etapivõidu.

SKI GP3 klassis käis Reinaasil kõva võidusõit ungarlase Barnabas Szabo ja Portugali sõitja Diogo Barbosaga. Esimesest sõidust tuli teine koht ja teisest sõidust kolmas, mis andis enne viimast sõitu lootust tulla etapil teiseks, aga kolmandas sõidus tulnud kukkumine tegi selle raskeks. Kolmanda sõidu viies koht andis etapilt kokkuvõttes lõpuks kolmanda koha.

SKI Ladies GP1 klassis oli kohal kogu eelmise hooaja MM-i paremik. Möödunud hooaja Euroopa meistril Jasmiin Üprausil oli tiitlikaitsmiseks vaja kiirem olla möödunud hooaja MM-i esikolmikust. Ajasõit õnnestus hästi ja kvalifikatsioonivõiduga sai Üpraus valida parima stardikoha. Hoolimata headest startidest ei suutnud Üpraus rajal kinni hoida möödunud hooaja maailmameistrist Emma-Nellie Ortendahlist. Sõitudest üks kolmas koht ja kaks teist kohta andsid kokku etapilt teise koha ning võimaluse tiitli eest võistelda edasi viimasel etapil. Kätriin Nilbe tuli tänu katkestamisele esimeses sõidus kümnendaks.

Mattias Siimann oli esmakordselt tiitlivõistlustel osalemas Runabout GP2 klassis. Ajasõidus saavutatud kolmas koht oli väga tubli algus. Esimeses sõidus näitas Siimann uskumatut kiirust ning võitis sõidu pikalt konkurentide ees. Teises sõidus maksis kätte tehtud poi viga, kuid sõidust saadud kolmas koht jättis Siimanni veel ühe punktiga liidriks. Kolmanda sõidu kolmas koht tõi kokkuvõttes etapilt teise koha. Etapi võitnud austerlase Daniel Lassersbergeriga jäi vahet ainult kaks punkti.

Runabout GP4 klassis tegi Eesti sõitjatest parima tulemuse Henri Koppas, kes tuli kolme sõidu kokkuvõttes viiendaks. Mattias Siimannil rikkus võistluste esimeses sõidus töölepingu lõpetanud mootor ning ainult kahe sõidu punktidega tuli Siimann kokkuvõttes kaheksandaks.

SKI Veteran GP1 klassis tuli võitjaks Markus Erlach Ungarist, teine oli Ugo Guidi Itaaliast ja kolmas koht kuulus Egon Üprausile.

Runabout Veteran GP1 klassis võistles eestlastest Margus Kesküla. Etapivõit läks Tomas Gurksnysele Leedust, teine oli ungarlane Attila Keri ja kolmandaks tuli Margus Kesküla.

Jetispordi Euroopa ja juuniorite maailmameistrivõistluste viimane etapp sõidetakse tuleval nädalavahetuse Poolas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: