Kaspar Helde püstitas ujumise meistrivõistlustel võimsa Eesti rekordi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1596646020000 | amCalendar}}
Foto: Merle Sirje Tael/Eesti Ujumisliit

Ujumise Eesti meistrivõistluste kolmas päev lõppes vägevalt – TOP-i Ujumisklubis treeniv Kaspar Helde püstitas uue Eesti rekordi 1500 m vabaltujumises ajaga 16.07,48.

Varasem Eesti rekord ajaga 16.11,75 kuulus Kregor Zirgi nimele ja oli ujutud viis aastat tagasi. Täna ujutud Helde rekord on ühtlasi ka uus Eesti juunioride rekord.

1500 m vabaltujumise meeste teine oli Toomas Tanel Tammer ajaga 16.46,48 ja kolmas Eesti noorte meister Georg Filippov ajaga 16.47,98.

Juunioride arvestuse võitis Kaspar Helde, teiseks tuli Toomas Tanel Tammer ja kolmandaks Demid Solodov ajaga 18.07,49.

Noormeeste 1500 m vabaltujumise Eesti noorte meistriks tuli Kalevi Ujumiskoolis treeniv Georg Filippov. Noorte teine oli Jegor Vassiljev ajaga 17.18,37 ja kolmas Erik Anja ajaga 17.44,15.

Naiste 200 m vabaltujumise Eesti meistriks tuli Ujumise Spordiklubi eest võistlev Kertu Ly Alnek ajaga 2.06,83. Teise koha saavutas Laurika Lint ajaga 2.08,81 ja kolmanda koha Heleri Zirk ajaga 2.11,33.

Spordiklubi Garant ujuja Martin Allikvee võttis 200 m rinnuliujumises kindla võidu ajaga 2.14,94. Teisele kohale tuli Nikita Pisarenko ajaga 2.19,77 ja kolmandale kohale Joonas Niine ajaga 2.26,43.

Naiste 100 m seliliujumise võitis TOP-i Ujumisklubis treeniv Margaret Markvardt ajaga 1.05,01. Teiseks tulnud Laura-Liis Valdmaa aeg oli 1.05,46. Naiste 100 m selili naiste kolmas oli Veronika Olem ajaga 1.05,92.

Meeste 100 m liblikujumise põnevast heitlusest tuli võitjana välja Spordiklubis Garant treeniv Alex Ahtiainen ajaga 54,71. Teisele kohale tulnud Daniel Zaitsev oli võitjast vaid kaheksa sajandiku kaugusel ja kolmandale kohale tulnud Cevin Anders Siim vaid kümne sajandiku kaugusel.

400 m kompleksujumises võttis kindla võidu Spordiklubi Garant ujuja Maria Romanjuk ajaga 5.08,50. Teiseks tuli Sofija Kendzior ajaga 5.15,87 ja kolmandaks Margaret Markvardt ajaga 5.18,90.

Viimsi Veeklubis treeniv Armin Evert Lelle võitis 200 m seliliujumise ajaga 2.03,82. Teise koha saavutas Kregor Zirk ajaga 2.05,66 ja kolmanda koha Jako Joosep Viirpuu ajaga 2.11,50.

Naiste 50 m liblikujumise võitis Kalevi Ujumiskoolis treeniv Mariangela Boitsuk ajaga 28,04. Teiseks tulnud Kertu Ly Alneku aeg oli 28,22 ja kolmandaks tulnud Aurelia Roosi aeg 28,33.

Meeste 50 m vabaltujumise võitis Spordiklubi Garant ujuja Daniel Zaitsev ajaga 23,38. Teise koha saavutas Kregor Zirk ajaga 23,61 ja kolmanda koha Marko-Matteus Langel ajaga 23,73.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: