Ujumisliidul polnud EMV võimalikust koroonajuhtumist aimugi

Viimasel ööpäeval lisandus Eesti koroonastatistikasse 20 positiivset testi. Terviseameti andmetel võis üks perekondlik kolle (5 haiget) alguse saada Eesti ujumise meistrivõistlustelt, mis peeti kahe nädala eest Tartus Aura veekeskuses.

Eesti Ujumisliit kuulis sellest uudisest alles neljapäeval. "Eesti Ujumisliitu, võistluste korraldajat ega Aura keskust pole juhtumist eraldi teavitatud," kirjutas alaliit sotsiaalmeedias. "Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht kinnitas täna, et kuigi nakatunud isik viibis millalgi võistluste toimumise nelja päeva jooksul Aura keskuses, siis nad ei avalda, kas tegu oli sportlase, treeneri või mõne muu isikuga. Samuti puudub teadmine, et nakatumine toimus just Aura keskuses. Nakatunu lähikontaktsetega on Terviseameti kinnitusel ühendust võetud."

Ujumisliidule pole teada, et keegi võistlustel osalenud ujumispere liikmetest oleks võistlusjärgselt andnud positiivse COVID-19 proovi. "Ka Aura keskuses pole ilmnenud täiendavaid nakatumisi. Praeguseks on võistlustest möödunud 14 päeva, mille jooksul peaksid haiguse sümptomid olema avaldunud," jätkas Ujumisliit. "Seega hetkel muretsemiseks põhjust ei ole, küll aga soovitame jälgida oma tervist tavapärasel moel ja võimalike sümptomite esinedes kontakteeruda oma perearstiga."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: