Roman Fosti Keeniasse lõksu jäämisest: lõpp oli vaimselt juba päris raske

Juuli keskel Keeniast koju saabunud maratonijooksja Roman Fosti tegi kahenädalase karantiini järel esimese võistluse. Teeneka kergejõustikutreeneri Olav Karikose mälestusvõistlustel sai Fosti 1000 meetri jooksus viienda koha.

Niipea, kui karantiiniaeg läbi sai kasutas Roman Fosti võimalust end jooksurajal proovile panna, olgugi, et distants tema jaoks lühike ning kiirete konkurentide vastu oli täna Kalevi staadionil raske võitu loota. Olavi Allase, Tiidrek Nurme, Kaur Kivistiku ja Rasmus Kiseli järel sai Fosti viienda koha.

"Otsustasin tänase jooksu kaasa teha, kuna kaks nädalat soovituslikus isolatsioonis sai täis. Nädalavahetusel teen kaasa ümber Viljandi järve jooksul, et saada ülevaade ja natuke teravust jalgesse. Täna samm oli päris terav, tundsin end mugavalt, aga viimasel sajal tuli kangus sisse," kommenteeris Fosti tänast esitust ERR-ile.

Treeninglaagri Keenias pidanuks Fosti lõpetama aprilli alguses, kuid koroonakriisi tõttu jäi ta Aafrikasse üle kolme kuu kauemaks.

"Siis kui see algas oli motivatsioon väga kõrge ja sportlasena lootsin, et tekib ikkagi aprilli lõpus või mai alguses võimalus maratoni ikkagi joosta. Mida edasi aga läks, sai selgeks, et enne sügist võimalusi ei teki. Maikuus, kui tekkisid väikesed terviserikked, kadus ausalt öeldes motivatsioon ära, vaim väsis ära ja tundsin, et vajan vaheldust, kuid siis polnud võimalust koju tulla. Lõpp oli vaimselt juba päris raske," tunnistab maratonijooksja.

"Ma arvan, et lühematel distantsidel ma olen praegu päris heas hoos, aga kuna ma kiiruslikke vastupidavustrenne ei teinud ja tegin pigem kümne kilomeetri suunitlusega, siis poolmaratoni ja maratoni osas ma pole praegu rekordvormis.

Poolmaratoni MM-võistlused, mis peaksid toimuma oktoobri keskel ning Valencia maraton detsembri alguses on Roman Fosti järgmised suuremad eesmärgid.

"Nüüd tahaks iga nädal kaks võistlust Eestis teha ja kui on võimalik, siis augusti lõpus teha üks kiirem 10 000 m. Ehk on võimalik naaberriikides saada kuskil starti ja loodan väga, et 17. oktoobril toimuvad poolmaratoni maailmameistrivõistlused Poolas. See oleks sügise kõige tähtsam võistlus. Kui teist [koroonaviiruse] lainet Euroopas ei tule, tahaksin 6. detsembril joosta Valencias maratoni."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: