Mitmed mehed on loobunud võrkpallikoondise kontrollkohtumistest

Eesti meeste võrkpallikoondis peab alates kolmapäevast kontrollkohtumisi Soome, Poola ja Läti vastu. Mängida tuleb aga kaugeltki mitte parimas koosseisus. Ka viimaste nädalate jooksul on erinevatel põhjustel loobunud mitu meest.

Koondise uue peatreeneri Cedric Enardi jaoks pole ettevalmistus ideaalselt kulgenud. Mitmete mängijatega ei saa prantslane lähiajal arvestada.

Kogenud võrkpalluritest, kes kolm nädalat tagasi ettevalmistust alustasid, otsustas Keith Pupart loobuda. Hiljuti kaksikute isaks saanud Kert Toobali koormus läks väga suureks ning nii tuli langetada otsus perekonna kasuks.

Robert Täht ja Timo Tammemaa ühinesid Poola kõrgliiga klubi Asseco Resoviaga ning koondisesse tänavu enam ei naase. Martti Juhkami on hädas vigastusega, ent saab Läti vastu loodetavasti siiski kaasa teha.

Kui arvestada, et ka Ardo Kreek ja Renee Teppan tänavu koondisega ei liitunud, siis on Enardil käes teistsugused kaardid kui ta esialgu lootis.

"Valisime eesootavateks kohtumisteks 16 mängijat, kuid paraku ei olnud meil paljude hulgast valida tarvis," rääkis Enard intervjuus ERR-ile. "Et minna lahingusse, peavad sõdurid selleks valmis olema. Ja seda, mida teeme 2020. aasta suvel, ei peaks me 2021. aastal Kuldliiga eel enam tegema. Kuldliiga algab väga vara, pärast riikide meistrivõistluste lõppu. Minu sõnad olid neis
asjus väga selged. On tõsi, et olen mitme asja puhul mõnedes mängijates
väga pettunud. Ja see jääb mulle meelde."

Tuleb mõista ka praegusest konteksti. Võrkpallimaailmaski on aasta 2020 teistsugune, näiteks on mitmed klubid koondislaste enda nõudmisel resoluutsemad, kuna riikidevahelisi tähtsaid mänge toimub vähem.

Eesti koondis saab kõigele vaatamata võimeid võrrelda heade vastastega. Enardi nõudmisi rakendatakse võistlusolukorras esimest korda.

"Mängisime eelmine nädal ka oma pundi vahel siin kaks sõprusmängu niiöelda ning on teada, mida ta tahab ja mida ta nõuab meilt," rääkis koondise nurgaründaja Andrus Raadik. "On natuke rohkem vabadust, saab niiöelda kastist välja tulla natuke. Kui on võimalust, siis tuleb tuld anda."

"Minu jaoks on eesootavad vastasseisud nagu ametlikud võistlusmängud," jätkas Enard. "Valmistusime kolm nädalat, nüüd on aeg mängida. Mänguline esitus ei ole
minu jaoks põhiline prioriteet. Hindan pigem erinevate mängusüsteemide
rakendamist ning vaimset poolt. Keskendun väljakul üles näidatavale võitlusvaimule."

Järgmise kahe ja poole nädala jooksul peab Eesti koondis kokku kaheksa mängu. Alustatakse kolmapäeval Soome vastu.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: