Tšernjavski: arvasin aastaid, et saan tugevate treeningkaaslasteta hästi hakkama

Karl Rinaldo ja Taavi Tšernjavski
Karl Rinaldo ja Taavi Tšernjavski Autor/allikas: EKJL

Kergejõustikuteemalises taskuhäälingusaates "Staadionijutud" rääkis sel korral oma loo 8000 punkti meheks sirgumisest kümnevõistleja Taavi Tšernjavski.

25-aastane Harjumaalt Kolgakülast pärit Tšernjavski, kes kogus eelmisel nädalal Rakveres peetud võistlusel 17. eestlasena üle 8000 punkti (8086), peab suurimaks eeskujuks vanaisa Heinot, Eesti tippudest elas ta lapsepõlves kaasa aga enim Gerd Kanterile.

"Kanter oli see, kes tõi mind 2007. aastal Osaka MM-i ja 2008. aastal Pekingi OM-i ajal ka öösiti teleka ette. Tunnen tema mõjutust rohkem kui Erki [Noole] oma, sest olin alles viieaastane, kui Erki Sydneys olümpiakulla võitis," rääkis Tšernjavski, kes keskendus ka ise esialgu tõsisemalt kettaheitele.

"Nii kaua, kui olin 7800 punkti mees, tavatsesin ütelda, et mul on kõik alad ühtemoodi kehvad. Aga nüüd, 8000 punkti kogununa, võin vast öelda, et mul on kõik alad ühtemoodi head," sõnas Tšernjavski värske tulemuse valguses.

Tšernjavski arengu üheks põhjuseks võib pidada tugevat treeningrühma, sest ta harjutab Art Arvisto käe all igapäevaselt sarnasel tasemel kümnevõistlust tegevate Risto Lillemetsa ja Kristjan Rosenbergiga.

"Treenisin varasemalt aastaid üksinda ja arvasin, et polegi vajadust teistega koos treenida, aga nüüd, mil meil on pundis Risto ja Kristjan, on pingutamine treeningutel hoopis teistsugune," tunnistas Tšernjavski.

8000 punkti piiri ületamine oli Tšernjavskil eesmärgiks juba aastaid, ent nüüd, mil see lõpuks realiseerida õnnestus, andis keha veel mitu päeva pärast võistlust tunda.

"Tunne on hea. Täna on esimene päev, kui kõndida on täiesti okei. Käisin esmaspäeval vanatädile Maxima poest asju ostmas ja üks pensionär palus, et ma eest ära tuleksin, sest liigun nii aeglaselt. Mu jalad olid nii kinni, et käisin ringi nagu puujalg," muigas Tšernjavski.

Tšernjavskiga tuli saates muuhulgas juttu ohtratest vigastustest ja nendega toimetulemisest, väga populaarseks saanud kergejõustikumeemidest, toetajate leidmisest ning kümnevõistluse spetsiifikast, treeningute ülesehitusest ja üksikaladest.

Saadet juhib Karl Rinaldo.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: