Tšernjavski: Eesti kõigi aegade tabelis annab veel ronida

Mitmevõistluse karikavõistlustel Rakvere püstitas Taavi Tšernjavski kümnevõistluses uue isikliku rekordi ning tõusis maailma hooaja edetabeli üldliidriks, kogudes kümne alaga 8086 punkti. Enda senist isiklikku rekordit parandas kümnevõistleja 213 punkti võrra.

"2015. aastal, kui ma meeste klassi jõudsin, siis tundus [8000 punkti piir] nii käega katsutav ja et kohe-kohe tuleb. Kui mitte 2016, siis 2017 kindlalt. 2018 ka ei tulnud ja nii palju jamasid on olnud, et mingi hetk ongi üks ja ainuke unistus, et teeks siis 8000 vähemalt ära. See on kümnevõistlejatele midagi, mida kõik taga ajavad," kommenteeris Tšernjavski ERR-ile antud intervjuus.

Tänase tulemusega tõusis Eesti kümnevõistleja ka maailma hooaja edetabeli liidriks ja ühtlasi Eesti kõigi aegade üldarvestuses 15. positsioonile. "Maailma hooaja edetabelit on siin pandeemia ajal natukene vale vaadata, aga ma arvan et see tulemus poleks ka eelmise aasta edetabelis üldsegi mitte kehval kohal. Eesti tabel on kõva, üks kõvemaid maailmas ja seal annab veel ronida."

"Esimesel päeval läks väga hästi, täna oli võib-olla juba natukene rohkem vormistamine. Tõkkejooksus oli küll isiklik [rekord], aga seal ma juba tean, et talvehooajast on see suurem varu sees. Kettaheide oli libeda ringiga juba niisama keeruline, sellega pigem olen rahul."

"Teivashüpe on viimasel ajal väga kehv olnud ja see läks tegelikult selle koha pealt väga hästi. Odaviske puhul olen ka juba pikemat aega kõõluse rebendit ravinud ja see tulemus oli täna vast kõige suurem üllatus. 1500 m oli oodatult raske, sest olen viimase aastaga pannud väga palju rõhku jõu tegemisele."

Kui palju on Tšernjavskil veel enda hinnangul varu? "Ma arvan, et esimesel päeval on ideaalse õnnestumise korral sellised 50-60 punkti varu ja teisel päeval on kindlasti veel 100+ punkti võtta. Praeguses seisus on see maksimum," tunnistab kümnevõistleja, viidates rohketele vigastustele.

"2018. aasta augustis oli viimane kümnevõistlus, mis ma siin samas Rakveres lõpetasin. Sellest ajast saati on Achielleuse kõõluste tendinopaatia mind seganud. Ma olen teda ravinud, ma olen ta üsna heaks saanud ja talvehooajal ei andnud ta üldse tunda ja nüüd kolm nädalat enne võistlust hakkasid need järjest hullemaks minema."

Kas seda võistlust oli eelkõige tarvis motivatsioonile? "Jah. Ise tundsin, et eelmisest aastast saadik on selg vastu seina. Ma ei ole nii kaua näidanud ühtegi head tulemust, ehkki ma tean, et ma olen võimeline nii palju enamaks. Tundsin, et need kaks päeva siin tuleb end jälle näidata."

Eesti meistrivõistlustel augustis Tšernjavski kümnevõistlusest pigem osa ei võta. "See on väga õhkõrn võimalus, et ma seal mitmevõistlust teen. Kuna see hooaeg ei ole ühtegi tiitlivõistlust taga ajada ja 8000 punkti on nüüd tehtud, siis pigem keskendun enda täielikule terveks ravimisele ja siis järgmistel aastatel jälle kõvade tulemuste tegemisele."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: