Urmas Sõõrumaa soovib spordimaastikule 100 miljonit eurot täiendavat raha

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: Karli Saul/EOK

Eesti Olümpiakomitee president Sõõrumaa ütles reedel, et poliitikute kaasamine täitevkomiteesse aitab spordile täiendavat raha juurde tuua. Ta valis komiteesse inimesed, kes olid ta programmiga valmis kaasa tulema.

Urmas Sõõrumaa ütles Kuku raadio saates "Nädala tegija", et valis Eesti Olümpiakomitee täitevkomiteesse palju poliitikuid, et riigilt raha saada. "Minu ambitsioonikas plaan panna alus sellele, et järgmise 10-15 aasta jooksul tuleks 100 miljonit eurot täiendavat raha kogu spordimaastikule juurde, nõudis ka minu käest seda, et ma mõtlen selle strateegiataktika peale, kuidas see saaks tulla."

Ta sõnas, et ühiskonnas saab programm teoks nii, et see tehakse läbi edukalt toimivate komisjonide arusaadavaks valitsejale. Tal on valitsuse liikmetele võimalus seda teemat rääkimas käia, kuid ühest inimesest jääb väheks. "Kui sama asja teevad kümned ja kümned inimesed ja toetavad veel spordimaastikul tuhanded, siis on see kõik võimalik," ütles EOK president.

Sõõrumaa lisas, et tal on lootus ja usk nendesse inimestesse, keda ta täitevkomiteesse valis. Ta tutvustas oma programmi täitevkomitee liikmetele ning valis neid inimesi, kes olid sellega valmis kaasa tulema.

Urmas Sõõrumaa rääkis Kuku raadios ka sellest, et avalik sektor panustab aastas sporti 100 miljonit eurot. Raha panustatakse tervise, ühtekuuluvustunde ja riigi turunduse eest. Sõõrumaale tekitavad aga muret rahva tervisenäitajad. "Kui me vaatame tervisenäitajaid, siis see, kuhu Eesti riik on oma 29 aasta jooksul jõudnud, on imekspandav tegelikult maailmamõistes, aga tervisenäitajad on täpselt samad kui 1990. aastate alguses. Järelikult midagi on vaja tõesti kardianaalselt muuta, sest nii Eesti riik ei ole üldse jätkusuutlik."

Saates arutati samuti selle üle, et mitme lapse sporditrennide eest maksmine on lapsevanemale suur koormus. Saatejuht tõi näiteks omavalitsused, mis asuvad suurtest keskustest kaugemal, panustavad sporti rohkem ja seal on lastevanemate omaosalus on väiksem. Tallinn panustab sporti vähem ning seetõttu on lastevanemate panus suurem. Sõõrumaa vastas selle peale, et tema arvates panustab Tallinn sporti päris palju. "Maal on sport ja spordialad natuke teised, seal ongi need odavamad ja liikumisharrastuse spordid ja seal on odavam sporti teha. Linnas on sporditegemine kallis."

Probleemi lahenduseks toob Sõõrumaa välja oma programmi ühe tugisamba, milleks on sport valikainena koolis kohustuslikuks. Sellega kujundataks noortes välja liikumisharjumused.

Toimetaja: Helen Heidemann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: