Sõõrumaa esimesest EOK täitevkomitee koosolekust: hoog on sees

Reedel toimus Eesti Olümpiakomitee uue täitevkomitee esimene koosolek. EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul tehti omamoodi ajalugu, sest esmakordselt olid kohal kõik täitevkomitee liikmed.

"Tegime omamoodi ajalugu: keegi meist ei mäleta, et oleks olnud kohal kõik 18 liiget," tõdes EOK president intervjuus ERR-ile. "Üks punkt oli tutvustada meie tegemisi, sest nii mõnedki on uued liikmed. Ja siis komisjoni ja töörühmade määramine."

"Lõpuks on Eesti spordi juhtimine teadvustanud, mille nimel avalik sektor üldse sporti raha paigutab," rääkis Sõõrumaa praeguse täitevkomitee tugevustest. "See on tervis, ühtekuuluvustunne ja riigi kuvand läbi sportliku tegevuse. Siiamaani on need küll ilusad sõnad, kuid tahame, et need sõnad hakkaksid ka reaalselt sisulised olema. Et samal ajal, kui räägitakse tervisest, siis ka mõeldakse tervisest. Tervis ei ole haigla, arst ja rohud; tervis on elurõõm, vitaalsus, võime osaleda ühiskonna elus ja ka võime kergemalt haigusi läbi põdeda."

Sõõrumaa sõnul on loodud 11 komisjoni ja kolm töörühma. "Komisjon on reeglina see, mis tegeleb ühe konkreetse valdkonnaga - on need tippsportlased, harrastajad, sport koolis, taristu, õigusküsimused, finantsküsimused, turundusküsimused, võistkondlikud sportmängud jne," selgitas EOK president. "Töörühmadeks on kontaktalad ja talvespordialad ning sidustöörühm. Nemad ei tegele mitte ühe valdkonnaga, aga läbi valdkondade erinevate kohtadega. Näiteks talvespordi töörühmas on nii tippsportlased, treenerid, taristu kui ette võivad tulla ka õigusküsimused. See on mitme komisjoni ülene."

"See on omaette märk, et kõik olid kohal," arvas Sõõrumaa. "Nagu elus ikka, tehakse palju häid asju, aga paljud head asjad ei lähe tööle ja ei hakka elama. Alati öeldakse, et head asjad tuleb elule rääkida. Mina olen isiklikult väga optimistlik. Käisin paar päeva tagasi riigikogus ja kohtasin neid samu inimesi ja veel palju teisi. Elevus ja jutt spordi ja sporditegevuste ümber - minu arvates hoog on sees."

Möödunud nädala esmaspäeval toimunud EOK täiskogu valis uue täitevkomitee liikmeteks Remo Holsmer (93 häält), Jaanus Karilaid (85), Oliver Kruuda (85), Mihhail Kõlvart (107), Allar Levandi (109), Hanno Pevkur (96), Raivo Rand (96), Anne Rei (100), Indrek Saar (99), Helle-Moonika Helme (76), Lauri Luik (100), Kristjan Port (108), Helir-Valdor Seeder (88) ja Sven Sester (87).

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee Autor/allikas: Karli Saul / EOK

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: