Gerd Kanter: Tõniste tunneb sporti läbi ja lõhki

Urmas Sõõrumaa vastasleeris, Tõnu Tõniste tiimis kandideerib EOK asepresidendiks kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, kes käis rääkimas ETV spordisaate stuudios.

Selle aja jooksul kui Sõõrumaa on juhtinud EOK-d oled olnud nii tippsportlase kui treeneri rollis ja sukeldunud spordipoliitikassse - mis sind ei rahulda, et Tõniste toetamise valisid?

Eelkõige kindlasti see, et Urmas Sõõrumaa on väga laia haardega mees. Ta tegeleb väga paljude asjadega, aga pahatihti need sporditeemad ei jõua väga tema sõnavõttudena suurte pealkirjadeni. Pigem domineerivad seal muud teemad. Võib-olla kaks episoodi, mis mind kui sportlaskomisjoni juhti väga tugevalt häirisid olid need, et kui oli suur dopinguskandaal, siis meie presidendi väljaütlemised ei olnud piisavalt nulltolerantsi toetavad dopingu suhtes ja teiseks sellest samast episoodist kasvas välja see väljend, et tippsportlased on rumalad. See kindlasti on kahetsusväärne ja kurbust tekitav.

Millised oleksid Tõnu Tõniste plussid EOK presidendina?

Ma tooks välja kolm asja, mille pärast mina olen Tõnu tiimi valinud. Esiteks ta on lubanud täielikult pühenduda spordijuhtimisele, kui ta saab valituks. Teiseks Tõnu tunneb sporti läbi ja lõhki: isiklik olümpiamedalite kogemus, lapsevanema kogemus, omades kodus tippsportlasest last ja tema viimase nelja aasta kogemus tippsportlaste komisjoni juhina, kus on tehtud väga jõuline edasiminek meie tippspordi arendamisel. Kolmandaks tooks välja väärtused, mida Tõnu kannab. Need on mulle väga südamelähedased - aus mäng, demokraatlik läbipaistev juhtimisstiil ja ambitsioonikus. Mulle meeldivad suured eesmärgid.

Kuivõrd valmis oled EOK asepresidendi igapäevaseks tööks ? Mida selles positsioonis tahaksid teha?

Valdkonnad, kus ma näen enda tugevust on esiteks rahvusvaheline suhtlus. Läbi sportlaskomisjoni oman väga head kontakti Euroopa olümpiakomiteedes, ka ROK-is. Tippsport ja Team Estonia on need valdkonnad, kus ma arvan, et mul on kompetentsi panust anda ja mis on mulle südamelähedased.

Urmas Sõõrumaa ütles, et umbes 75% hääli on temal. Kas te olete Tõnuga viimastel hetkedel palju eeltööd teinud, et natuke rohkem hääli sellest osast võita Tõnule?

Eks seda näitab 8. juuni. Ma usun, et siin on laiem küsimus, kas valija rahuldub sellega, mis on praegu või ta soovib muutusi ja võib-olla kaasaegsemat ja innovaatilisemat juhtimist.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: