Sõõrumaa oma edus ei kahelnud: olen ju asja sees olnud

Eesti Olümpiakomitee presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa ei kahelnud, et esmaspäeval vajalikud hääled kokku saab. Teda valis 83 liiget, vastaskandidaat Tõnu Tõniste sai 38 häält.

"Olen ju asja sees olnud. Ma ju tunnen seda spordimaailma nii hästi. Eks ta nii oli nagu ma ütlesin," lausus ka eelmisel perioodil seda positsiooni täitnud Sõõrumaa intervjuus ERR-ile.

"Ma sooviks, et nelja aasta pärast on Team Estonia jõudnud sellisesse ajajärku, et kellegi ei teki kahtlust, et ta liigub plaanitud suunal. Ma loodan, et sport koolis on kohustuslik valikaine, reaalse tervise huvides," loetles Sõõrumaa oma eesmärke.

"Liikumisharrastuse eesmärk on teinud olulise sammu sinna poole, et saame aastal 2030 öelda, et kolmandik Eesti rahvast liigub tervise huvides süsteemselt ja plaanipäraselt."

EOK asepresidentideks said Erich Teigamägi ja Toomas Tõnise. "Asepresidendid on olnud minu eelmises ametis hästi aktiivsed, töised. Mulle tundub, et praegused tulevad veel töisemad. Mõlemad inimesed on praktiliselt 24 tundi spordi sees ja hõivatud. Esindavad nii teadmist kui ka laiapõhjalist sporditundmist."

Lisaks ootab Sõõrumaa head tööd ka valitud täitevkomiteelt. "Ma soovin, et ideed ühiskonnas ellu ka viiakse. Täitevkomitee liikmetest on igaühel oma roll: kes tehnikaspordis, kes talvealadel, kes õigus- või taristuküsimusi. On ka täitevkomitee sidusgrupp, kes peaks aitama meie eesmärgid ühiskonnas ja otsustajate hulgas laiali tõugata."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: