Nuudi: EOK president peab olema särav isiksus, ta võib teha väikeseid vigu

Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste eelmistel EOK presidendivalimistel.
Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Tõniste eelmistel EOK presidendivalimistel. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Aastatel 1997-2001 Eesti Olümpiakomitee presidendiks olnud Tiit Nuudi andis seekordsete presidendivalimiste eel EOK aupresidendi ja täiskogu liikmena oma toetusallkirja istuvale presidendile Urmas Sõõrumaale.

EOK täiskogu (üldkoosolek), mille käigus valitakse EOK järgmine president, asepresidendid, täitevkomitee ja esindajate kogu liikmed ning kinnitatakse ka 2019. aasta majandusaruanne, toimub 8. juunil kell 13 Tallinnas Kadrioru staadionil. EOK presidendiks kandideerivad praegune president Urmas Sõõrumaa ja asepresident Tõnu Tõniste.

"Tean mõlemat inimest päris pikki aastaid ja ütleks nii, et mõlemad on väärikad kandidaadid," rääkis Tiit Nuudi Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev".

"Ärijuhtimise spetsialistina teen oma peas selgeks kõigi kandidaatide tugevused, millega ta saab spordivaldkonnas kaasa aidata. Siinkohal pean kahjuks kohe nii ütlema, et hinnates tugevusi, hinnates positsiooni Eesti ühiskonnas, on päris suur eelis Urmas Sõõrumaal. Samaaegselt ma ei vähenda Tõnu Tõniste seda poolt, ta on tippspordis rohkem sees olnud," sõnas Nuudi.

"Tundes ise kogu seda süsteemi, ütlen ka seda, et ega ei pea olema tippsportlane, et spordist aru saada. Peab olema läbinud teatud etapid spordivaldkonna juures, aga sellest ka ainult ei piisa, peab olema seotus terve meie ühiskonna eri valdkondadega. Meil on kaks poolt. On lihtne rõhuda süsteemi liikmete peale, aga teine pool on väljapoole ulatuv tsoon. See toob endaga kaasa selle, et [kandidaadid] peavad lävima võimalikult kõrgel tasandil, riigi tasandil, kohalike omavalitsuste tasandil, rahvusvahelisel tasandil, oskama eraettevõtlust kaasa võtta. Siit hakkavad tugevused välja tulema. Hästi lühidalt ütleks nii, et tundes mõlemat presidendikandidaati, näen praegu selgelt Urmas Sõõrumaa eeliseid," tõdes Nuudi.

Milliseid spetsiifilisi omadusi ja oskusi EOK presidendiameti edukas täitmine nõuab? "Ta peab olema sporti armastav inimene, peab olema särav isiksus, ta peab olema energiline ja oskama meeskonda taha võtta. Hea isegi, kui ta on emotsionaalne ja võib teha väikeseid vigu, sest sportlastega ja treeneritega suheldes on kõige parem, kui lähed osades asjades vaidlema. Vaidluses tekib tõde. Sama on spordiliitude juhtidega. Samas peab ta olema toetav ja võib öelda ka seda, et eesmärgikindlus on väga tähtis omadus," iseloomustas Nuudi.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: