Kanter: eesmärgiks on näha nelja aasta pärast alaliitudes oma sportlaskomisjone

Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis oma esimesel koosolekul komisjoni esimeheks olümpiavõitja Gerd Kanteri.

"Ma lootsin jätkata ja kindlasti oli hea meel, et ma sain taas valituks," rääkis Kanter intervjuus ERR-ile. "Koosseis on suurem, kui eelmisel aastal. Ma arvan, et nii senised aktiivsed liikmed, kes jätkasid, kui uued noored liikmed, kes on täis energiat, nende uuteks eesmärkideks, mis järgneva neljal aastal ees ootavad, võiks võtta kokku selliselt, et tahaks sportlaskomisjone oma alaliitudes laiendada. Praegu on need olemas ujumis- ja kergejõustikuliitudes, aga nelja aasta pärast võiks need olla kõikides suuremates alaliitudes. Väiksemate puhul võiks olla oma esindaja tegevsportlase näol juhatuses."

"Teine suur teema on oma sportlasfoorum, millel on väga selge ROK-i tugi taga ja see tuleks käima tõmmata. Lisaks veel kindlasti need samad teemad, millega oleme seni tegelenud: topeltkarjäär ja antidoping," rääkis Kanter. "Väga suur puudujääk, mis kõlas siin ka uute liikmete poolt, on elementaarse kommunikatsiooni puudujääk. Väga palju informatsioonist, mis alaliitudesse jõuab ei jõua sportlasteni edasi. Kui me suudame oma võrgustiku toimima panna, siis võiks oluline informatsioon meie sportlasteni jõuda."

"Täna me valisime juhi ja määrasime ära meie kaks esindajatekogu liiget, kelleks on Allar Raja ja Saskia Alusalu," jätkas Kanter. "Selline konkreetsem tööplaan sünnib kahe nädala pärast, kui tuleme taas kokku. Siis fikseerime väga kindlalt oma eesmärgid. Minu soov on see, et igal liikmel oleks konkreetne teema, mis teda ennast puudutab, mis on talle endale südamelähedane ja mis annab komisjonile head energiat juurde. Kindlasti on oluline hea suhtlus alaliitudega. Me peame selle läbimurde tegema, sest kui alaliitude tuge ei ole, siis alaliitudepõhised sportlaskomisjonid mitte kuidagi ellu kutsutud ei saa."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: