Toomas Tõnise: Sõõrumaa ei jäta oma lubadusi täitmata

Eesti olümpiakomitee täitevkomitee liige Toomas Tõnise toetab 8. juunil toimuvatel EOK presidendi valimistel praegu seda ametit pidavat Urmas Sõõrumaad.

"Lühike vastus oleks see, et konservatiivse Eesti mehena... kui hääletasin tema poolt neli aastat tagasi, siis miks ma ei peaks hääletama nüüd - neli aastat hiljem," lausus Tõnise ETV spordisaates.

"Pikem vastus oleks selline, et tegelikult on läinud ju väga hästi. Ka need kaks meest, kes praegu on vastaskandidaadid, on teinud väga head koostööd. Kogu olümpiakomitee on olnud väga heas koostöövaimus ja tulemused on olnud väga head."

"Rääkimata medalitest," jätkas Tõnise. "Olles ise lähedal spordis kõikidele arvandmetele - ma näen, kui palju on kasvanud harrastajad, rahad spordis ja mis väga oluline - sport on arvestatav maksumaksja riigile. Kaks korda rohkem kui neli aastat tagasi."

Vastaskandidaat Tõnu Tõniste heidab Sõõrumaale ette täitmata lubadusi seoses erasponsorite toetuse ja Eesti spordi majaga.

"Ma lugesin läbi Urmase programmi, mida ta neli aastat tagasi esitas," vastas Tõniste. "Need lubadused ei olnud ju piiritletud ühe, kahe või mõne aastaga. Ma väga usun, teades ja tundes Urmast ja tema pühendumist, kirglikkust - ta ei jäta neid täitmata."

"Neli aastat on päris lühike aeg. Olgu see kohalikus omavalitsuses või olümpiakomitee juhtimisel. Rahvusvahelise olümpiakomitee president valitakse kaheksaks aastaks ja paljud ütlevad, et ka see on lühike aeg."

"Spordis on hästi pikk ooteaeg, kui lükkad mõne protsessi käima, et hakkaks tulema tulemus, mida kõik ootavad ja tahavad," jätkas Tõnise. "Küll ma olen kindel, et Urmas oma lubadused ellu viib. Ja väike nagin praegu, mis on enne valimisi, käibki valimiste juurde. Kus üritatakse leida vastaskandidaadi puhul midagi, mida ta on lubanud ja teha asi suureks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: