Tõnu Tõniste: mul on päris head šansid Urmas Sõõrumaad lüüa

EOK presidendivalimised peetakse pisut rohkem kui nädala pärast 8. juunil. Presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste lubab valituks osutumise korral rohkem EOK liikmete jaoks igapäevaselt valmis olla ja kritiseerib vastaskandidaadi katteta lubadusi.

Teid võetaks võrdluses Urmas Sõõrumaaga kui taganttulijat. Öelge palun, mis on üks asi, mida te teete kõige rohkem teistmoodi kui teeb Urmas Sõõrumaa?

Ma usun, et ma oleks aktiivsem ja oma liikmetele olemas. Ehk tegeleksin igal päeval selle nimel, et meie liikmetel läheks paremini ja siis ma arvan, et ka meie olümpiakomitee suured eesmärgid - et rahvas rohkem liiguks ja oleks paremad tulemused - oleks saavutatavamad.

Urmas Sõõrumaa üks suuremaid valimislubadusi on tuua sporti rohkem raha. Mis on see konkreetne number, mida teie tooksite sporti juurde, kui teid valitaks? Inimestele meeldivad numbrid.

See on valdkond, kus mina ei tahaks spekuleerida. Urmas on ka kohalike omavalitsuste valimiste kogemusega, kus on võtnud omaks, et tuleb palju lubada ja siis sind valitakse. Katteta lubadusi mina anda ei taha...

Aga teil midagi anda on ikkagi?

Muidugi on! Mis mõttes anda? Kas või neli aastat tagasi - kui lubasid, et tood 1,3 miljonit erasponsorite toetust ehk kasvatad EOK tulu ja sa ei too, siis mis sellest lubadusest kasu on? Kui sa lubad, et sa teed spordimaja ja sa ei tee, siis natuke tulebki see... Ma arvan, et mina tahaks hoida spordile omast ausat, selget ja läbinähtavat joont. Ma katteta lubadusi ei anna, aga ma pingutan ja kogu tiim pingutab - ega siis president üksi ei tee.

Kui esimesed hääled tulid, siis teil oli 20 toetajat ja Urmas Sõõrumaal 75. Et teid valitaks, siis on vaja sisuliselt rohkem kui 50 häält juurde. Palju te koroona ajal olete juba hääli juurde saanud?

Olukord on täiesti erakordne võrreldes varasematega. Aga ma täpsustan - need numbrid ei oma selles mõttes väga tähtsust, et sul on vaja saada vaid 15 häält, et olla ametlik kandidaat. Ta küll midagi näitab, aga mitte päris. Valitseval presidendil on oluliselt kergem ja lihtsam saada esialgne jaa-sõna, et esita mind! Võib-olla väike jõupositsiooni näitamine, aga see tegelikult ei tähenda ju lõppvalimistel midagi. See on ju nagu eelring spordiski. Keegi võib-olla võidab eelringis pika puuga, aga finaal näitab, mis tegelikult on. Ma arvan, et mul on päris head šansid Urmast lüüa.

Mis on üks suur asi, mille peale te mängite ja mis võiks olla see, mis teist võiks maha jääda?

Ma olen saanud olla neli aastat olla asepresident. Vastutasin tippspordi eest ja juhtisin tippspordi komisjoni. Ma arvan, et seal oleme väga suure sammu edasi läinud selleks, et tippsportlastel, järelkasvul ja treeneritel on mingit moodi näha, et kindlus olemas. Et tahad sporti teha ja sind võetakse riigi ja EOK hõlma alla ja aidatakse tipptulemuseni välja. Võib-olla olekski see, et kogu rahva liikumine sinna juurde. Nüüd tahaks teise poole ka kaasa aidata. Meil on EOK-l 125 liiget ja nendega koos kogu seda rahva liikumist ja võib-olla tervise eest võitlemist juurde tuua. Ollagi aktiivne president ja vedada kõiki neid asju igal tasandil.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: