Adam Kelly: mulle meeldivad muudatused, mida oleme heitetehnikas teinud

Pühapäeval algas heitjate seeriavõistluse 51. hooaeg. Kuna paljud meie tippkergejõustiklased alustavad võistlushooaega hiljem, siis jäi tulemuste tase mullusega võrreldes tagasihoidlikumaks. Erandiks oli meeste vasaraheide.

Erinevate heitealade praegustest esinumbritest Eestis oli pühapäeval ainsana võistlemas vasaraheitja Adam Kelly. Eelmisel kevadel USA-s heidetud tulemusega 71.34 on ta Eesti kõigi aegade edetabelis viiendal kohal. Pühapäeval TTÜ staadionil jäi 70 meetri joonest napilt puudu - võidutulemus oli 69.12.

"Olen üsna rahul arvestades suuri muutusi, mida sel aastal olen pidanud tegema," rääkis Kelly intervjuus ERR-ile. "Eelmisel aastal olin veel USA-s ülikoolis
ja treenisin sealse programmi järgi. Olen kohanenud uue treeneri ja treeningtingimustega, samuti käin täiskohaga tööl. Kokkuvõttes olen praeguse vormiga rahul, aga hooaja jätkudes ootan palju enamat."

Ehkki tänavu suuri tiitlivõistlusi pole, soovib Kelly sel suvel täita Euroopa meistrivõistluste normi 74.45. Eelmisel aastal tehtud otsust Ameerikast Eestisse tulla noor ja ambitsioonikas sportlane ei kahetse.

"Kõik on läinud oodatust palju paremini. Ma olen väga rahul treeneriga," jätkas Kelly. "Mõistagi on Jüri Tamm väga suurte kogemustega, aga ma ei teadnud, kui hästi me sobime, kuidas meie koostöö sujuma hakkab. Ma ütleks, et kõik on läinud väga hästi. Meil on hea tulevikuplaan ja mulle meeldivad muudatused, mida oleme heitetehnikas teinud.

22-aastase Adam Kelly tugevaim kodune konkurent on hetkel tema eakaaslane Toomas Tankler, kes pühapäeval heitis isikliku rekordi 64.90. Tankler usub, et tugeva rivaali lisandumine tuleb ka talle kasuks.

"Ma juba eelmisel aastal mõtlesin, et see aitab mind," rääkis Tanker. "Maailma tase on natuke liiga palju ees, tema on seal keskel, poole peal. Mul tekkis aste, mille abil edasi minna."

Kümnevõistleja Taavi Tšernjavski alustas hooaega isiklike rekorditega - kuuli tõukas ta täpselt 15 meetrit ning heitis ketast 48.88. Kuulitõuke võistluse võitis praegu Leedus elav jamaikalane Ashinia Miller tulemusega 18.96.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: