Rapla alistus VEF-ile, TalTech Ventspilsile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Kajupank
Indrek Kajupank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Eesti-Läti liigas tuli mõlemal laupäeval võistlustules olnud Eesti klubil tunnistada vastaste paremust, kui Rapla kaotas Riia VEF-ile ja TalTech Ventspilsile.

Riias peetud kohtumises alistas kohalik VEF külalismeeskonna Raplast tulemusega 91:85. Rapla kaotas avaveerandi kaheksa silmaga, kuid poolajaks vähendati vahe kuuele. Kolmanda veerandi võitis Eesti klubi juba nelja silmaga, ent kokkuvõttes jäädi sellegipoolest Läti meeskonnale kuue punktiga alla.

Võitjate resultatiivseim mängija oli 19 punkti visanud Kristijan Krajina, kes sai kirja ka kaheksa lauapalli. Arturs Kurucs panustas 18 silmaga. Rapla parimana said Indrek Kajupank ja Montae Glenn kirja 16 punkti, viimase kontole kirjutati ka 12 lauapalli.

Tallinnas tuli TalTechi meeskonnal Ventspilsile alla vanduda 83:95. TalTech võitis küll avaveerandi kolme punktiga ja veel poolajale mindi kahepunktilises eduseisus, kuid ühepoolse kolmanda veerandi järel jäädi 13 punktiga taha. Kuigi viimane veerand kuulus minimaalselt TalTechile, lahkus Ventspils 12-punktilise võiduga.

Janis Kaufmanis viskas Ventspilsi parimana 23 punkti ja tõi seitse lauapalli, TalTechi resultatiivseim oli pingilt sekkunud Leemet Böckler 22 punktiga.

Liigatabelis jätkab Rapla (7-7) seitsmendal tabelireal ning TalTech (4-10) 12. kohal. Kaotuseta Riia VEF on 13 võiduga teine, Ventspils (10-3) neljas.