Heiki Nabi osalemine EM-il sõltub olümpiaettevalmistusest

Selle aasta üks edukamaid alaliite Eesti Maadlusliit võttis Tallinnas neljapäeval kokku aasta, mis tõi neile viis tiitlivõistluste medalit ja kaks Tokyo olümpiapääset.

Hiinas laagris olev Epp Mäe kuulutati Eestis aasta parimaks naismaadlejaks 14. korda, Heiki Nabi teenis aasta parima meesmaadleja medali 11. korda.

Hetkel teeb Nabi taustatööd, uurides, mida põhikonkurendid on juurde õppinud ja kuidas end kaitsta. Kõige karmim oodatav vastane on Türgi vägilane Riza Kayaalp, neljakordne maailma ja kaheksakordne Euroopa meister.

"Tundub nagu lihtne, aga tegelikult ei ole üldse lihtne töö. Nendega saab nii harva maadelda. Üks asi on vaadata teoorias, teine asi on praktiliselt saada tunda," ütles Nabi ERR-ile.

"Nii harva - aastas võib-olla kaks-kolm korda. Sealt pead suutma tunnetuse meelde jätma: kuidas see kõik oli, kuidas peaks liikuma või kaitsma. See on keeruline."

Et kõik plaanid teeb Nabi vaid olümpiat silmas pidades, siis sõltub jooksvast ettevalmistusest ja tervislikust seisust, kas ta võistleb juba veebruaris Itaalias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.

"Hakkame jaanuaris tugevamalt pihta. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saame koormusega edasi minna, siis on see täiesti võimalik," lausus Nabi. "Aga ta ei ole eesmärk omaette. Kui midagi ei jookse nii nagu tahame, siis pigem jääb ära."

Euroopa meistrivõistluste debüüdiks valmistub vabamaadleja, 20-aastane Erik Reinbok, kes võitis juunioride EM-pronksi ja kelle sportlaskarjäärile pani Kohtla-Järvel aluse vanaema.

"Mind viis vanaema lapsepõlves trenni ja nüüd tegelen alaga 12. aastat. Midagi muud polnudki meie linnas valida," lausus Reinbok.

Nabi mantlipärijaks võiks aastate pärast tõusta kreeka-rooma maadluses nii kadettide MM-il kui ka EM-il pronksi võitnud 17-aastane Richard Karelson, keda ootavad nüüd matšid juunioride konkurentsis.

"Sooviks järgmisel aastal juunioride EM-il ja MM-il ka maadelda. Kui hästi läheb, siis võiks viie hulka tulla," ütles Karelson. "Mul on juunioride klassi veel kolm aastat. Medalid võiks saada lõpus, aga alguses vähemalt viie hulka oleks päris hea."

Maadlejad said pidutseda positiivsete mõtetega, sest medalivõiduni jõudsid tänavu nii tipud kui ka tagala.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: