Pärnu Sadam sai võõrsil jagu Läti Ülikoolist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu Sadam oma võitu tähistamas
Pärnu Sadam oma võitu tähistamas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases mängus teenis Pärnu Sadam võõrsil kindla võidu Läti Ülikooli meeskonna üle tulemusega 88:70 (30:15, 25:19, 17:17, 16:19).

Pärnu läks kohtumist 10:2 juhtima ning avaveerandi keskpaigas oldi juba 11 punktiga ees. Kodumeeskond suutis veel korra küll vahe kümnele punktile vähendada, aga 7:2 spurt viis külalised 30:15 ette. Läti Ülikool oli kahe minuti möödudes teisest veerandajast jäänud juba 22 punktiga kaotusseisu ning Siim-Markus Posti vabavisetest suurenes vahe 29 punktile. Poolaja lõpetuseks suutis kodumeeskond siiski 9:1 spurdi teha ning kaotusseisu 34:55 peale vähendada.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägisemalt, mis jäi 17:17 viiki. Viimase neljandiku alguses õnnestus lätlastel tulla veel 15 punkti kaugusele, aga Post ja Märt Rosenthal tabasid järjepanu kaugviskeid ning eduseis püsis 20 punkti piirimail. 1.30 enne lõppu juhtis Pärnu 84:70, mis oli üle pika aja väikseim vahe, kuid Läti Ülikool ülejäänud ajaga enam põnevust tagasi tuua ei suutnud.

Visketabavuses jäi Pärnu peale 63% - 33%. Seejuures tabati kaugviskeid 12/21 ja lähiviskeid 19/28. Lauavõitlus kuulus neile samuti 44:29 (ründelaud 14:6 Läti Ülikoolile) ning korvisööte jagati rohkem 19:18. Pallikaotuseid tegi Pärnu 17, Läti Ülikool kuus.

Märt Rosenthal viskas Pärnu eest 22 punkti. Lauris Blaus lisas 20 silma ja üheksa lauapalli, Ivars Rihards Žvigurs tõi 14 ning Marko Stojadinovic kümme punkti ja kaheksa lauapalli.

Karlis Zunda oli Läti Ülikooli resultatiivseim 16 punkti ja kaheksa lauapalliga. Rendijs Feiknersi nimele jäi 15 punkti ja viis korvisöötu ning Reinis Avotins sai kirja 13 silma.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab Jurmalat ning BK Liepaja kohtub Riia VEF-iga.