Hüppevõistlusel kukkunud Ilves peab võtma kaheks nädalaks aja maha

Pühapäeval Rootsis Falunis toimunud Norra meistrivõistlustel kukkus hüppevõistluse ajal Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves, kes vigastas kaela piirkonnas lülisamba sidemeid. Taastumine võtab aega minimaalselt kaks nädalat.

Suur võistlejate arv ja ebatavaliselt soe ilm tingisid Falunis kiire võistlustingimuste muutumise, mis omakorda põhjustas hüppevõistlusel kahe sportlase kukkumise. Üks neist oli Ilves ja teine Norra kahevõistleja Magnus Krog, kes hüppas pärast Ilvest. 

Pärast Krogi kukkumist hüppevõistlus katkestati ning Ilves läbis kohalikus haiglas arstliku kontrolli, kus esialgselt uuringutel tuvastati vigastus kaela piirkonnas. Seejärel esmaspäeva õhtul kiiresti kodumaale naasnud Ilves edastas Rootsis tehtud uuringute info dr Madis Rahule, kes konsulteeris radioloogia ja lülisamba spetsialistidega.

Arstide lõplikul hinnangul on tegemist kaela piirkonnas lülisamba sidemete vigastusega, millest taastumiseks on vajalik minimaalselt kahenädalane täielik puhkus. Korduvad uuringud teostatakse nelja nädala pärast ja sellest oleneb edasine võistlusgraafik. Seetõttu lükkub Kristjan Ilvese avastart MK-sarjas sel hooajal uue aasta algusesse.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: