Ilves ERR-ile: parim uudis on see, et lülidega on kõik hästi

Pühapäeval Rootsis Falunis toimunud Norra meistrivõistlustel kukkus hüppevõistluse ajal Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves, kes vigastas kaela piirkonnas lülisamba sidemeid. Taastumine võtab aega minimaalselt kaks nädalat.

"Seal oli kaks asja. Ühelt poolt enda hooletus ehk oleks pidanud korralikumalt ja kindlamalt maandumist tegema. Natuke läks suusk võib-olla kandi peale maandumise ajal, aga teisalt olid ka olud rasked. Öö otsa oli seal vihma sadanud ning hommikul oli nõlv pehme ja ebatasane. See aitas ka veidi kaasa. Maandumisel läks suusk natuke kandile ja siis keeras sinna lume sisse ning edasi juhtus kõik nii kiirelt ja äkitselt, et seal ei olnud enam midagi teha," ütles Ilves intervjuus ERR-ile.

"Peale seisma jäämist oli alguses väga raske hingata. Lõi hinge kinni. See läks suhteliselt kiirelt mööda, aga püsti oli raske ja valulik tõusta. Valulik oli seal selja üla- ja kaelaosa juures. Lebasin natuke ja mõne aja pärast tõusin ise püsti. Tundsin küll, et kael ja selg on kanged ning liigutada on raske, aga midagi hullu ise ei arvanud küll. Kõndisin veel minema sealt, panin asjad kokku ja läksin hotelli. Pärast treenerid tulid, et lähme vaatame üle, et lihtsalt olla kindel asjades ja siis saingi teada, et on väike vigastus kaelas ning tuleb mõneks ajaks hüppamisest ja suusatamisest loobuda," jätkas Ilves juhtunu kirjeldamist.

"Pigem ise arvan, et see on leebem vigastus. Lülidega oli kõik hästi. See oli kõige parem uudis. Pehmed koed said vigastada. Ma arvan, et kui hästi hoolikalt ravida ja lasta taastuda ning teha nii nagu arstid ütlevad, siis ma tahaks loota, et see paranemisprotsess on nii, et kuu pärast loodan olla juba hüppemäel tagasi. Kaks esimest nädalat on kõige suurema tähtsusega - kuidas ma suudan hoida ennast ja kuidas koed taastuvad, siis saab edasi vaadata," ütles Ilves, kelle MK-hooaja esimesed stardid on plaanis nüüd tõenäoliselt jaanuari alguses.

"Hooaeg just algas ja esimese võistlusega niimoodi seda alustada. Ma arvan, et korralik seis oli - täitsa hea hüppetase ja suusavõistlusel oleks saanud sel nädalavahetusel teha esimese korraliku koormustesti. Aga tundsin end üsna hästi. Sügis läks ka hästi ja tundsin, et kõik võiks ilusasti minna. Kahjuks asjad ei hüüa tulles ja need võivad tulla ükskõik millal," nentis Ilves.

"Ma olen esimese pettumise üle elanud ja tegelen juba nii intensiivselt oma taastumisega kui võimalik ja mõtted on juba raja peal. Teen kõik trennid ära, mis võimalik ja mida lubatakse ning üritan olla esimesel võimalusel valmis võistlema."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: