Margus Murakas: kogu aeg sõidetakse riski piiril, kõik mehed lähevad võitma

Kataloonias algab neljapäeval autoralli MM-sarja hooaja eelviimane etapp, kuhu liidrina läheb Ott Tänak (Toyota), kes edu korral võib kindlustada maailmameistritiitli. ETV spordisaate stuudios käis olukorda lahkamas rallisõitja Margus Murakas.

Kas nüüd, kus punktides on kõikides selles mõttes selge, et kõik ju teavad, mis on olukord - kas see on nüüd seis, kus Ott Tänak ralli sõidu peale võitma ei lähe ja hullu ajama ei hakka?

Tegelikult ei usu! Kõik mehed lähevad seda rallit võitma ja igaühel on selleks oma kindel plaan. Korrektiivid tulevad siis, kui midagi ei lähe plaanipäraselt.

Aga riski piiril sõitu ei tule?

Kogu aeg sõidetakse riski piiril.

Sama ka Sebastien Ogier' kohta, sest tal pole kaotada üldse mitte midagi ja Thierry Neuville'il ka?

Ütlen veel kord: kõik lähevad rallit võitma!

Väga hea vastus! Kas Tänak ikkagi võiks eeldada, et ta saab Kataloonias tiitli kätte?

Mida varem, seda parem. Ma arvan, et Toyota meeskonnal on vastavasisulised t-särgid juba valmis trükitud ja ootavad selgatõmbamist. Eks nad ikkagi pingutavad ja mõtlevad selle nimel, et see saaks Kataloonias vormistatud. Kõige lihtsam.

Kataloonia teede sobivus Tänakule: kruus, asfalt - kuidas sellega on?

Prantslased on teadaolevalt seal kiired olnud. Kataloonia oma kruusa ja asfaldi seguga ja just esimese päeva pikk katse, mida sõidetakse suur osa asfaldil kruusarehviga - eks see sõitjate jaoks väljakutse on ja seal kindlasti ka palju juhtub. Arvan, et seal ka palju otsustatakse. Samas on nad kõik ette valmistatud ja öelda, et Otile see ei sobiks... ei sobiks öelda.

Tänaku lepinguteemast on väga palju räägitud. Sama palju kui sellest võimalikust tiitlivõidust. Kui palju see lepingujutt Tänakuni jõuab? Kui palju tema ennast sel nädalal sellega üldse kurssi veeb ja palju see teda segab?

Ma arvan, et sportlasena oskab ta end sellest lepinguteemast välja lülitada.

Kõik küsivad niikuinii.

Kõik küsivad loomulikult. Kindel on ka see, et mida kiiremini saab selle maailmameistritiitliga ühele poole, ma arvan, tekib ka lahendus lepingule.

Kas Kataloonias tuleb ära?

Me ju loodame. Hoiame pöialt!

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: